BOSCH Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

4lejandr0

Üye
kolay gelsin arkadaşlar
bosch bulaşık makinesi su alıyor ama çalışmıyor su alma hatası veriyor neden olabilir acaba

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler

musluğa bağlı hortumda filitr vardır hortumu söküp musluk ağzına bağlanan kısımdaki filitreyi temizleyiniz.

usta dediğini denedim ama olmadı makinenin arızasını tekrardan detaylı anlatayım
makine yi çalıştırıyoruz tahliyesini yapıp su almaya başlıyor 40-50 sn sonra su arıza ışığı yanıyor ama su almaya devam ediyor 2 dk sonra bi 10 sn arayla 1 sn lik tahliye pompası çalışıyor ve bunu tekrarlıyor yıkamaya geçmiyor
şimdiden teşekkürler

suyun basıncı düşük olduğundan arıza verebilir ve hortun veya giriş filtresi tıkalı ise de arıza ışığı yanabilir

arkadaşım tahminime göre senin makinen sürekli su alıp boşaltıyor , makinen eğer sürekli su alıp boşaltıyorsa servisi çağır makinenin türbini arızalanmış olabilr.(KONUNUN ÜZERİNDEN BİRAZ ZAMAN GEÇMİŞ AMA EĞER ARIZA HALA DEVAM EDİYORSA TABİKİ)
En kötü ihtimalle makineni yerinden çıkar temiz su hortumunu makineden çıkar ve makineni arkaya doğru hafifçe yatır.Biraz bekle bak bakalım makinenin altından su gelecek mi .Eğer gelmiyorsa servisi çağır ...

kolay gelsin arkadaşlar
bosch bulaşık makinesi su alıyor ama çalışmıyor su alma hatası veriyor neden olabilir acaba

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler
biraz geç oldu sanırım ama bundan sonra aynı arıza ile karşılaşacak arkadaşlara yön vermesi amacı ile sorunuzu yanıtlayayım arıza su sayacı arızasıdır su sayacının içinde bulunan bimetal kontak (yeşil cam tüp) herhangi bir markanın mesela arçelik bulaşık makinesinin su sayacı bimetal kontağı ile değiştirirseniz probleminiz çözülecektir.iyi çalışmalar.

Hocam aynı arıza 1 yıl önce bende de vardı. Servis çağırdım anakart dediler mecbur yaptırdık. Ancak şimdi yine su alıyor ama yıkama başlamıyor. Motorun oradan ses geliyor uğultu şeklinde, öyle kalıyor arızası ne olabilir. Bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Makine bosch sgs 5 programlı. Anakartı soktum herhangi yanık veya koku yok. Zaten su alıp çalışması için anakart üzerindeki roleden tık sesi geliyor ve öyle kalıyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Hocam aynı arıza 1 yıl önce bende de vardı. Servis çağırdım anakart dediler mecbur yaptırdık. Ancak şimdi yine su alıyor ama yıkama başlamıyor. Motorun oradan ses geliyor uğultu şeklinde, öyle kalıyor arızası ne olabilir. Bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Makine bosch sgs 5 programlı. Anakartı soktum herhangi yanık veya koku yok. Zaten su alıp çalışması için anakart üzerindeki roleden tık sesi geliyor ve öyle kalıyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

yıkama motoru yanındaki kondansatör arızalı değiştiriniz.

Ustanın dediği gibi ya motorun yanında ki kondansatör arızalı, ya da motor sıkışık.

Hocam motor rahat dönüyor ilk fırsatta kondansatörü değiştireceğim sonuçtan bilgi veririm çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri