BOSCH BULAŞIK MAKİNASI DETERJAN KAPAĞI

geret

Üye
Arkadaşlar Sgs 4802/eu model bulaşık makinası çalışmaya başladıktan 10 saniye kadar sonra deterjan kapağını açıyor. Normalde daha ileriki bir zamanda açması lazım.Dolayısı ile deterjan boşa gidiyor. Deterjan kapağını açan mekanizmadaki bobine devamlı 220 geliyor.Sorun kartta gibi görünüyor.Kapağı açtıran elektronik eleman hangisi olabilir. res.jpgYardım bekliyorum.

arkadaşlar sgs 4802/eu model bulaşık makinası çalışmaya başladıktan 10 saniye kadar sonra deterjan kapağını açıyor. Normalde daha ileriki bir zamanda açması lazım.dolayısı ile deterjan boşa gidiyor. Deterjan kapağını açan mekanizmadaki bobine devamlı 220 geliyor.sorun kartta gibi görünüyor.kapağı açtıran elektronik eleman hangisi olabilir.Ekli dosyayı görüntüle 12253yardım bekliyorum.

alt resimdeki kartta 4 triaktan biri deterjan çekmecesini açtırır.deterjan çekmecesine ait kablonun biri bu triaklardan birine bağlıdır.devreyi takip ediver.ilgili triak muhtemelen kısa devre olduğu için kapak hemen açılıyor.

alt resimdeki kartta 4 triaktan biri deterjan çekmecesini açtırır.deterjan çekmecesine ait kablonun biri bu triaklardan birine bağlıdır.devreyi takip ediver.ilgili triak muhtemelen kısa devre olduğu için kapak hemen açılıyor.

Çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri