bosch çamaşır makinesi 10 saniyede yıkayıp rekor kırıyor.

lones1

Üye
selamlar,benimde bir sorum olacaktı,benim 14 yıllık bosch çamaşır makinesi(modelini hatırlayamadım)çalıştırdığımızda yıkama programının tamamını 10 saniyede bitiriyor,beyin tıkır tıkır hiç durmadan dönüyor birkaç saniyede işlem bitiyor yarımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle makinanın etiket bilgilerini verirseniz konuya giriş yapılabilinir.

aynı makinadan bir tane ben alayım nerde satılıyorsa....şaka tabii kolay gelsin.

type:m511 olarak bir yazı var ama diğer etiket bilgilerinide isterseniz yazarım.
tam olarak şöyle hocam.
E-NR.WFF2080 TR/01
FD7601 00543
TYPE:M511 H5108B0TR
DVGW M626

Son düzenleme:
sizin elektronik kart hasarlı .
muhtemelen pompa motorunuz da problemli .

hocam elektronik kart derken,beynin bulunduğu yerde üzerinde röle,vs. bulunan kartı mı kastediyorsunuz,pahalı bir kartmıdır bu.

Önce pompa motorunuza dışarıdan enerji verilip sağlıklı çalışıp çalışmadıgını kontrol etmeniz gerekiyor sonrasında pompa filitreniz temizmi degilmi ,(filitre kapagını kırmadan) açıp kontrol ediniz .

makina 14 yıllık oldugundan motor fırcalarının (kömürlerinizin ) bitmiş olma olasılıgıda var .
bunların sökülüp test edilip sağlamlaştırılması gerekli .
beyin pahalımı diye sormuşsunuz ,servis bedelleri 279 tl + işçilik .
cıkma veya tamirli almak isterseniz cok ekonomik fiatlara tedarik etme şansınız var . Öncelikle yukarıdakı malzemeleri kontrol ediniz beyin degişimi en son aşama

hocam merakımdan soruyorum,motor fırçalarının bitmesi durumunda motorun çalışmaması gerekmezmi sadece,pompa filtresi sağlam ondan eminim,motor daha önce arızalanmıştı onu değiştirdim birkez arızası bu şekilde değildi,bu sefer dediğiniz gibi elektronik kart arızalı büyük ihtimalle,çıkma veya tamirli olarak alabileceğim biryer adı verebilirmisiniz ben izmitteyim ama gerekirse kargoyla alırım.

fırcalar her zaman sonuna kadar bitmeden değiştirilmelidir orjinal bir fırcanın ortalama ömrü 10yıl dır . yerli fırcalar 4 yılda aşınma yapar .Kollektöründe kömür artıklarından temizlenmesi gerekir .

Adres bilgilerini özel mesaj ile yolladım özel mesajlarınızı okuyunuz !

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri