alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
**Test programları**
**Hata tablosu**
**Elektriksel şema**
**Dıspley açıklamaları**

Devamı ekteki linktedir tamamı 62 sayfa !

--------------------------------------------------------------------------------

Bosch 2060-2460 şema kullanma kılavuzu

Test programı
Bakım
Kazan patlatılmış resimleri
Pompa temizligi
Arıza kotları
Kart soketlerinin yer grafigi
Versiyon ayarları
Sensörler

Orjinal inglizce
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/boschwasher-pdf.27392/

BOSCH MAX Türkçe kullanma kılavuzu

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/kullanma-kılavuzu-türkce-pdf.27393/

şema isteyen arkadaşlara .
Bosch 1610 elektriksel şema (ec4689 pgs'li)

Ekli dosyalar

• bosch 1610.jpg
    bosch 1610.jpg
    93.1 KB · Görüntüleme: 2,046
  • WMF SERİSİ.jpg
    WMF SERİSİ.jpg
    93.5 KB · Görüntüleme: 1,449
  • boschwasher.pdf
    2.8 MB · Görüntüleme: 853
  • kullanma kılavuzu türkce.pdf
    5.2 MB · Görüntüleme: 924
ustam şema için çok teşekkürler bana lazım olan bi şemaydı ısı kontağı yüzünden kablolar tutuşmuş ve beyinde dahil olmak üzere yanmış fakat bu şemanın sanırım açılımı olması lazım sanırım ordaki elemanları gösteren sana zahmet eyer onuda eklersen çok sevinirim kolay gelsin ustam ..........

Şema tamdır tüm konpanantler gösterilmiştir .aradıgınız kısım ısıtma ise
( rft) ısıtıcıdır.
(TMR) termostat
(PS) su tahliye ,
(MT) pgs motoru,
(M) yıkama motoru,
(T) tako bobini ,
(MR) kapı kilidi,
(EVL,EVP,EVC) su ventillerini ifade eder
(A1,B1,C1,D1) gibi degerler pgs'nin (A)sırasının 1 ci soketi anlamını taşır

ali abi bosch wmv 1620 elektriksel şemasıda aynı bu şekildemi

fonksiyon dügmeleri hariç 1610 la aynıdır pgs nin 2.ci sırasında 1ve2 nolu kontak ısıtıcıdır aşırı akımdan kontak yatakları erimiş olabilir!

Son düzenleme:
bosch 1610 elektriksel şema (ec4689 pgs'li)

şema isteyen arkadaşlara .

-----

bosch wfm test ve arıza kotları

Wfm serisinde arıza tesbiti

ARKADAŞLAR::::::::::
BEnim çamaşır makinam BOSCH ama kireçlendi rezistansı sanırım çamaşırı sıkarken ses çıkarıyor acaba kireç çözücü sıvılar var temizlikde kullanılan deterjan gözünden döküp boş olarak çalıştırsam çözünürmü. Bilenler cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.

ARKADAŞLAR::::::::::
BEnim çamaşır makinam BOSCH ama kireçlendi rezistansı sanırım çamaşırı sıkarken ses çıkarıyor acaba kireç çözücü sıvılar var temizlikde kullanılan deterjan gözünden döküp boş olarak çalıştırsam çözünürmü. Bilenler cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.

Sn nursel54 sıkmada çıkan ses acaba rezistansın üzerindeki kireç tabakasının tambura sürtme sesimi yoksa kazan ile tambur arasına cisimde kaçmış olabilir genelde bayanların çamaşır teli kaçar.
Rezistanslar ucuz malzemedir böyle bir sorununuz varsa değiştirmenizi gerekir mevcut kireç tabakasını bahsettiğiniz şekilde temizleyemezsiniz..Kireç tabakası ısı transferine engel olur 15dk'da istenen sıcaklığa gelmesi gerekn su 30dk'da gelmeye başlar. Enerji tüketiminizde artar.
Yeniden kireç oluşumunu önlemek için kireç topları var çok etkili bulaşık makinesinde de kireçden dolayı bardak çizme olaylarına son veriyor tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn nursel54 sıkmada çıkan ses acaba rezistansın üzerindeki kireç tabakasının tambura sürtme sesimi yoksa kazan ile tambur arasına cisimde kaçmış olabilir genelde bayanların çamaşır teli kaçar.
Rezistanslar ucuz malzemedir böyle bir sorununuz varsa değiştirmenizi gerekir mevcut kireç tabakasını bahsettiğiniz şekilde temizleyemezsiniz..Kireç tabakası ısı transferine engel olur 15dk'da istenen sıcaklığa gelmesi gerekn su 30dk'da gelmeye başlar. Enerji tüketiminizde artar.
Yeniden kireç oluşumunu önlemek için kireç topları var çok etkili bulaşık makinesinde de kireçden dolayı bardak çizme olaylarına son veriyor tavsiye ederim.

Ben cevabınız için teşekkür ederim.Rezinstansı kaç TL. alabiliim acaba. Bir de kireçsavar topunu nerden alabilirim. İlginize tekrar teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rezistansı siz değiştiremezsiniz servis çağırmanız gerekir bedelini servisi çağırmadan öğrenebilirsiniz. Kireç topunu Süpermarketlere sorabilirsiniz.

sevgili arkadaşlar bende profilo cm 0900 htr çamaşır makinesi var bunun test programını ögrenmek istiyorum nasıl yapıldıgını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim:)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri