Bosch Çamaşır makinası bozuldu

sinanocak

Üye
Arkadaslar merhaba, Bosch wtw 2010 marka çamaşır makinamız da bir sorun var, geçen gece gayet normal bir şekilde çamaşır yıkadı ancak bugün tekrar çamaşır yıkamak istediğim de makinaya su dolumu olmadığını farkettim ilk başta kazan boş bir iki tur dönüp durdu, bir kaç kere daha belli aralıklar ile denedim makina yine su almadı Ankara da yaşıyoruz makinemiz cam balkonda ama hava -14 derece de bundan dolayı su almıyor olabilir mi servisi hemen çağırmalı mıyım

Arkadaslar merhaba, Bosch wtw 2010 marka çamaşır makinamız da bir sorun var, geçen gece gayet normal bir şekilde çamaşır yıkadı ancak bugün tekrar çamaşır yıkamak istediğim de makinaya su dolumu olmadığını farkettim ilk başta kazan boş bir iki tur dönüp durdu, bir kaç kere daha belli aralıklar ile denedim makina yine su almadı Ankara da yaşıyoruz makinemiz cam balkonda ama hava -14 derece de bundan dolayı su almıyor olabilir mi servisi hemen çağırmalı mıyım

arkadasım cam balkonda -14 derecede buyuk ıhtımalle hortumlarda donma var bu yuzden makınan su almıyor ola bılır ....
kontrol etmek ıcım makınanın cesmesını kapat makınayı ılerı cek arkasında cesmeden gelen hortumu makınaya gırdıgı yerde elle tuta bılecegın hortum baslıgı mevcut onu sola dogru cevır ac bır kovaya tutarak cesmeyı ac su gelıp gelmedıgını kontrol et gelıyorsa ventılde veya elektronık kart pompa bunlardan bırınde sıkıntı vardır ...
su gelmıyorsa ya hortum ıcınde ya cesmede yada su tesısatında donma vardır bu yuzden calısmaz makına ....
bu soguklarda genelsıkıntı dısardakı su tesısatında donma oluyor .....
kolay gelsın.....

Arkadaşım gunaydin çok teşekkür ederim Ankara da hava bu ara acayip soğuk makinayı dün aralıklı olarak çalıştırmayı denedim ama dediğim gibi hic bir sekilde su almadı su dolma sesi de geldi, bi iki denemem de bos olarak iki tur falan kazanı çevirdi lakin sonra tekrar denediğim de kazan da dönmedi bende motoru yakarım diye denemekten vazgeçtim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri