merhaba
ayrıca makinenin körügüde yırtılmış. bu makinenin rezistansını kendim değiştirenilir miyim. sökümü koly olur mu. tamirciye götürürsem ne kadar masraf çıkabilir. sökümü ilgili video var mı. rezistansı bir modeli ve numarası varmı. ayrıca körük içinde

selamünaleyküm hayırlı bayramlar ustalarım kısa 30 derecede renkli ve beyaz da yıkıyor normal ancak beyaz 60 derecede bazen yıkıyor bazen de 1dk kala öyle bekliyor bitmiyor program diğer program larda durulama yapmıyor bazen de 18 dk falan kala öyle kalıyor bazen de son 1 dk kala yıkamayı bitirmiyor bekliyor öyle herhalde durulamayı atlıyor var mı yapacağımız birşey test moduna aldım sanki herşey normal gibi

selamünaleyküm hayırlı bayramlar ustalarım kısa 30 derecede renkli ve beyaz da yıkıyor normal ancak beyaz 60 derecede bazen yıkıyor bazen de 1dk kala öyle bekliyor bitmiyor program diğer program larda durulama yapmıyor bazen de 18 dk falan kala öyle kalıyor bazen de son 1 dk kala yıkamayı bitirmiyor bekliyor öyle herhalde durulamayı atlıyor var mı yapacağımız birşey test moduna aldım sanki herşey normal gibi
Yikamada isitma yapiyormu

Pompa motorunuzu kontrol edin
Su tahliyede problem var

Pompa motorunuzu kontrol edin
Su tahliyede problem var
selamünaleyküm ustam test modunda boşaltmaya ve durulamaya alıyorum sadece makinaya su basıyor başka birşey yapmıyor test modundan çıkıp boşaltmaya aldığımda kart kurt diye bir ses geliyor ardından boşaltma işlemini yapıyor ustam peki senin servis hizmetin var mı yoksa bosch servisini mi arayayım

Hangi bölgede oturuyorsunuz

çiğli ustam

selamünaleyküm ustam test modunda boşaltmaya ve durulamaya alıyorum sadece makinaya su basıyor başka birşey yapmıyor test modundan çıkıp boşaltmaya aldığımda kart kurt diye bir ses geliyor ardından boşaltma işlemini yapıyor ustam peki senin servis hizmetin var mı yoksa bosch servisini mi arayayım birde geçenlerde sıkma yaparken küt küt diye bir ses geldi kazan koptu herhalde ne yapayım bosch servisi mi çağırayım sen bakar mısın

F01 = Su alma zaman aşımı

F02 = Isıtma zaman aşımı

F03 = Drenaj zaman aşımı

F04 = Motor arıza (Hayır tako sinyali)

F05 = Kontrolsüz motor devreye

F06 = NTC Kısa sıcak su alımı algılandı

F07 = Açık devre NTC Açık devre

F08 = Kapı açık program başladı

F09 = Beklenmedik ısıtma

F10 = Iletişim hatası

F11 = Aşırı ısınma Isı alıcı veya motor kontrol PCB

F12 = Kısa devre Motor Serbest çalışan diyot arızalı

F13 = Şebeke gerilimi çok yüksek

F14 = Şebeke voltaj çok düşük

F15 = Motor PCB üzerinde arızalı bir sıcaklık sensörü

PDF olarak değil ama arıza kodlarını paylaştım güncel olarak arkadaşlar
iyi formlar

Merhaba,

RV 20 MODEL Kartın üzerinde TA, TA, CO, T2, E3, E2, E1, R, L1, L, N, F Harfsel simgeler var. Motorun içine giden 2 adet uç, 2 adet kömürlere giden uç, 2 adette takodan gelen uç bulunuyor. Bu uçları kartın hangi uçlarına bağlayacağım. Rica etsem yardımcı olur musunuz?

Saygılarımla.
Sorunun cevabı bu videoda.RV 20 kartın bağlantıları harika birşekilde anlatılmış.

Bosch vfm3000 çamaşır makinamız var. Su valflerinin paradan olsusan küçük bı çatlak yüzünden karta su gelmiş. Apar topar karta bagli olan soketleri soktum . Fakat alelacele olunca kartın resminin çekmeyi unuttum. V doğal olarakta soketlerin yerini karıştırdım. Bir dokuman bulabilme sansiimiz varmıdır.simdiden teşekkürler.
IMG_20210131_011218.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri