Boru sensörü

Konu Sah
Gürkanizmir
Katılım
14 Kas 2017
Mesajlar
419
Puanları
8
Yaş
29
Konum
İzmir
Cihazda iki sensör olduğu için genelde boruya sabitlenene boru sensörü deniyor piyasada işte. Akılda kalıcı olması bakımından mantıklı geliyor bana. Klipsin 6 7 tane adı olduğunu düşünürsek bu masum bencede. Klips diyoruz cirt diyoruz kelepçe diyoruz baska bisey diyenler de vardı. Hedef ayni yollar farklı olur o kadar
 

muratmert4

Paylaşımcı üye
Katılım
26 Eyl 2007
Mesajlar
990
Puanları
133
Yaş
45
Konum
ANTALYA
Konuyu anlamak ve bilgilenmek adına sorayım dedim

Boru sensörü diye bir sensör gerçekten var mı varsa neyi ölçüyor? Yoksa boru sensöründen kasıt basınç,gaz,akış v.s gibi sensörlerden birini boru sensörü diye mi adlandırıyorsunuz?

Boru sensörü denilince aklıma boruyu ölçen var mı yok mu tespit eden bir sensör geliyor zira
S.A.
Sn. @Ar-kur-Tek klima ve soğutma sektörü olunca boru sensörü deyince evap üzerindeki, evap'ın ısısını algılayan sensör gelir. Sizin sektör farklıdır sizde de farklıdır.
Yıllar önce malzemecide 3x20 kablo bağı varmı dedim malzemeci bizde yok dedi. Hemen biri geldi "abi cırt varmı" dedi. "Neyyy" dedim "cırt abi" dedi:oops:
Malzemeci getirdi kablo bağını. Malzemeciye bu nedir dedim "klips de denir cırt da" dedi "abi senden az önce bunu istedim" o da " yok abim bu klips dedi" yani isimler kullanılan duruma göre değişebiliyor.
""CIRT"" 40 yıllık kablo bağının adı.:D:D:D:D
Aynı zamanda boru balp'i diyende var. Klimalarda veya soğutmada özel durumlar dışında NTC sensörler kullanılır. Oda sensörleri genelde 4,7K ile 22 K arasında boru tipi sensörlerde 4.7K ile 47-50k arasında değişir.
 

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
21 Nis 2009
Mesajlar
9,762
Puanları
2,508
İcadı yapan, bilinmeyeni keşfeden adını da koyar! Bi yerlerimizden isim uydurarak zaten standardını bilmediğimiz yapmadığımız işlerle ülkeyi kalkındıramayız. Aha da böyle kendi aramızda dahi iletişim kuramayız.
 

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,989
Mesajlar
754,093
Kullanıcılar
397,434
Son üye
enesakgunea

Yeni konular

Üst