boru metraj yardım

esrabrr

Üye
Arkadaşlar şimdi elimde bir konut var sadece mimari.6 kat her katta 4 daire var. kat m2 si 620.
elektrik tesisatı için yaklaşık kaç metre 18lik boru kullanılır?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar şimdi elimde bir konut var sadece mimari.6 kat her katta 4 daire var. kat m2 si 620.
elektrik tesisatı için yaklaşık kaç metre 18lik boru kullanılır?

18 lık boru sadece saat kutusundan sıgorta kutusuna kadar cekmek yeterlı olacakdır egerkı hat monofaze ıse ....

daıre tesısatında 18 lık boru kullanmak mantıksızdır
nedenı ıse ;

1)18 lık boruyu gommek ıcın daha derın kırmak gerekır
2) 18 lık boruyu buatlarda sadece 1 veya 2 yere gırebılırsn
3) 18 lık boru esnek olmadıgı ıcın elektrıkcıye bu bır kufur demekdır :)

tesısatta kullanacagın boru 14 luk olmak zorunda!!
tesısatın ıcınde vavıen,interkom,uydu,telefon,internet var ıse

yaklasık 400 mt 14 luk boru kullanacagın gozukuyor

18 lık boru ıse saat kutusundan sıgorta kutusuna en usttekı daıre ıcın soyluyorum 50 mtre yeterlı olacakdır

kolay gelsın

kullanacağın malzemeler ve imzalamış olduğun sözleşmede ne yazıyor tüm borular 18'lik gibi bir ibare var ise elindeki projeden metraj çıkar çıkan metrajın üzerine %10 fire payını koy eğer işi sadece usta olarak yapıyor isen

1 planşe varmı varsa ne kadar sağlam

2 telefon tv (merkezimi uydu mu kablo tv mi ) ne mesafelerde )

3 sorti adedi nedir

4 unutmaki çektiğin tüm botuların içinden kablo da geçecek bu yüzden en kısa olan standartlara uygun sistemi bul ona göre çalış

5 bana sorarsan gir bir daireye duvara çiz boru döşeyeceğin yerleri sonrada metre ile ölç sürekli bu işi yapıyorsan da acıma malzemeye al nasıl olsa başka bir işte kullanırsın

cod a katılıyorum doğru ceveap

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri