Boru içerisinden geçen metali algılayan sensör?

muhom515

Üye
Arkadaşlar`,

150 lik bir polietilen boru içerisinden geçen biyolojik arıtma çamuru var. Bunun içerisinden çamurla birlikte somun civata gibi malzemeler geçerse bunları algılayan ve hatta çamuru basan monopomp u durdaracak indüktif sensöre ihtiyacım var. Burada 150 lik boru büyük çapta olduğu için ölü bölge bırakmamak gerekiyor. Ürünü bulmada bundan dolayı sıkıntı çekiyorum. Halka tipi sensörlere baktım maksimum 50 lik borular için kullanılıyor. 150 lik borular için kullanabileceğim bir ürünle karşılaşan arkadaş var mı ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.

Arkadaşlar`,

150 lik bir polietilen boru içerisinden geçen biyolojik arıtma çamuru var. Bunun içerisinden çamurla birlikte somun civata gibi malzemeler geçerse bunları algılayan ve hatta çamuru basan monopomp u durdaracak indüktif sensöre ihtiyacım var. Burada 150 lik boru büyük çapta olduğu için ölü bölge bırakmamak gerekiyor. Ürünü bulmada bundan dolayı sıkıntı çekiyorum. Halka tipi sensörlere baktım maksimum 50 lik borular için kullanılıyor. 150 lik borular için kullanabileceğim bir ürünle karşılaşan arkadaş var mı ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.

Hocam tekstil fabrikalarında dediğin tarzda sensörler mevcut sensör yanlış bir tabir oldu aslında dedektör sistemleri desek daha doğru yaklaşık yarım metre çaplı boruların içinden geçen elyafta metal olursa algılayıp hattaki akışı yön değiştiriyodu anlık olarak böylece metal hattan ayrılmış oluyordu

boyle bir proje icin ne kadarlik butce ayirdiginizi ve isin hassasiyetini bilmiyorum, ama biraz pahali bir cozum. biz, plastik extruderin hammadde besleme kisminda "s+s" marka, alman mali, "rapid vario 100" model seperator kullaniyoruz. serbest dokulen malzemenin icindeki metali algilayan tip. sondaki 100; 100mm cap kontrolu anlamina geliyor. 30-50-70-100-120-150-200-250 modelleri mevcut.

firmanin web adresi - S+S Separation and Sorting Technology GmbH
bizim kullandigimiz urune ait sayfa - S + S - RAPID VARIO-FS Metal separator for free-fall applications

bize geçenlerde aldılar RIDGID diye bi makıne 8000 tl borular metaller gidiş yönü hatta geçen akımı bile söylüyor.ama 5 muhendis 25 işçi anlayamadık hala cihazı.sadece ilkel boru bulma ıcın kullanıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri