Bor madenleri ve özelleştirilmesi

Dünyanın dört bi yanında evine ekmek götürme derdi var.
At gözlüğü misali doğan medyasıın gözümüe soktuğu açlıkdan öldük bittik ekonomi berbat en berbat yaşam şartları vs.vs. palavralarının pompalandığı bi noktada gözlerinizde dışarısını görmüyorsa işde böyle bitmiş bu ülke dersiniz...

Doğusunuda batısınıda gördüm. Bu memleket cennet... İki kişinin çalıştığı bir evdede açlıkdan kimse ölmez. Kurban bayramında aç insan aradık muhtar bile bulamadı.
Bırakın bu açlıkdan ölüoz eve ekmek götüremioz palavralarınıda halinize şükredin. Bizim şirkete işçi bulamıoz hepsi uçuk rakamlar istior..

At gözlüğü misali doğan medyasıın gözümüe soktuğu açlıkdan öldük bittik ekonomi berbat en berbat yaşam şartları vs.vs. palavralarının pompalandığı bi noktada gözlerinizde dışarısını görmüyorsa işde böyle bitmiş bu ülke dersiniz...

Doğusunuda batısınıda gördüm. Bu memleket cennet... İki kişinin çalıştığı bir evdede açlıkdan kimse ölmez. Kurban bayramında aç insan aradık muhtar bile bulamadı.
Bırakın bu açlıkdan ölüoz eve ekmek götüremioz palavralarınıda halinize şükredin. Bizim şirkete işçi bulamıoz hepsi uçuk rakamlar istior..
Mümkün olduka bu yazdığın Polyanna vari yazını cevaplamak istiyorum. Bak bakalım fabrikalardaki işçilerin haline.. Adamlar günde 8 saat çalışması gerkirken 12 saatten fazla çalıştırılıyorlar. Adam sabah işe gidiyor akşam işten geliyor sonra tekrar sabah işe gidiyor böyle böyle asosyal bir makinaya dönüşüyor. Bir çoğunun aldığı para da zaten askeri ücreti geçmiyor...
Bir ülkenin bilim adamları Fizikçiler,Kimyacılar,Biyolojicilerdir ama bizde bu bölümleri bitirenler işsizlik yüzünden Postacı,Polis oluyor millet devlet işi garanti diye öğretmenliğe yükleniyor bak bakalım son öss puanlarına mühendisliklerin büyük çoğunluğu öğretmenliğin altında kaldı. Gelgelelim ara eleman yetiştirecek olan teknik liselere bir çoğu ilgisizlik yüzünden kapanmak üzere bir de utanmadan üniversitesiz il yok diye övünüyoruz ya ben buna hayret ediyorum. Üniversite açmakla iş bitiyor mu ?daha bir çok öğretim görevlisi bilgisayar kullanmasını bile bilmiyor. Sırf o şehrin esnafına soyulacak kazlar getireyim diye o şehre üniversite açarsan sonra o üniversiteden mezun olmuş ama hiç eğitim almamış bir kitle yığılır ortalıkta sonra da otomotiv bölümünü bitirenler pastacı dükkanları falan açarlar. Boşuna kendimizi kandırmayalım bu sistemle gidersek bu ülkenin geleceği karanlık; eğitimli,donanımlı insanlar yetişmiyor . Böyle böyle en fazla 5 sene daha gideriz sonrası önlenemez bir çöküş yaşarız. Polyanacılık oynamaya luzum yok...

Evet ! Bu ülke cennetten bir parça... Hamdosun Yaradanıma ki bana burayı nasip etmiş...
Bizim evde 2 kişi çalışabilme lüksümüz yok... Hem daha benim, doğru düzgün işim yok...
Sizin şirlete usta lazımsa, geleyim arkadaş...
Palavra değil kardeş... Hayatın taaaaaa kendisi onlar... Senin yaşadığın çevreyi bırak. Yani at gözlüklerini çıkart... Etrafına bak... İnan bana çok farklı bir Türkiye göreceksin...
Elektrik mühendisi olmuş birinin asgari ücret denen komik rakamın az üstünde maaş aldığı bir ülkede yaşadığımızın farkında değil misin ?
Kontrol kalemindeki yazıları oku...
Elektrik mühendisi bir arkadaş, 750 TL maaşla işe başlamayı kabul edebiliyor...
Sen kalkmışsın "PALAVRA" diyorsun...
Bence sadece yandaş medyayı değil tamamını oku...;)

En büyük zenginlik kanaattir.

En büyük ibadet ÇALIŞMAKTIR...

Bizim petrol kuyularımız yok ki, araplar gibi yan gelip yatalım ve kanaat edelim... Ya da dedemizden hanlar hamamlar kalmadı ki... Dedemin babası Çanakkale de şehit... Bir dikili ağaç kalmamış...
Ne kanaati ???

Dedem okuma yazmayı askerde öğrenmiş. Babam ilkokul mezunu. Ben üniversiteyi okuyamadım parasızlıktan. Bari benim oğlum okusun...
Değil mi ibora ???
Neyin kanaatinden bahsediyoruz ki ???

Hamd başka, kanaat başka şey... Kavramları karıştırmayalım değil mi ?

Mümkün olduka bu yazdığın Polyanna vari yazını cevaplamak istiyorum. Bak bakalım fabrikalardaki işçilerin haline.. Adamlar günde 8 saat çalışması gerkirken 12 saatten fazla çalıştırılıyorlar. Adam sabah işe gidiyor akşam işten geliyor sonra tekrar sabah işe gidiyor böyle böyle asosyal bir makinaya dönüşüyor. Bir çoğunun aldığı para da zaten askeri ücreti geçmiyor...
Bir ülkenin bilim adamları Fizikçiler,Kimyacılar,Biyolojicilerdir ama bizde bu bölümleri bitirenler işsizlik yüzünden Postacı,Polis oluyor millet devlet işi garanti diye öğretmenliğe yükleniyor bak bakalım son öss puanlarına mühendisliklerin büyük çoğunluğu öğretmenliğin altında kaldı. Gelgelelim ara eleman yetiştirecek olan teknik liselere bir çoğu ilgisizlik yüzünden kapanmak üzere bir de utanmadan üniversitesiz il yok diye övünüyoruz ya ben buna hayret ediyorum. Üniversite açmakla iş bitiyor mu ?daha bir çok öğretim görevlisi bilgisayar kullanmasını bile bilmiyor. Sırf o şehrin esnafına soyulacak kazlar getireyim diye o şehre üniversite açarsan sonra o üniversiteden mezun olmuş ama hiç eğitim almamış bir kitle yığılır ortalıkta sonra da otomotiv bölümünü bitirenler pastacı dükkanları falan açarlar. Boşuna kendimizi kandırmayalım bu sistemle gidersek bu ülkenin geleceği karanlık; eğitimli,donanımlı insanlar yetişmiyor . Böyle böyle en fazla 5 sene daha gideriz sonrası önlenemez bir çöküş yaşarız. Polyanacılık oynamaya luzum yok...
Siz sadece bu olaylarin turkiyedemi oldugunu zannediyorsunuz, 'sted'giniz medyayi acin okuyun yada seyredin, meshur abd de dahil iyice okuyun

En büyük ibadet ÇALIŞMAKTIR...

Bizim petrol kuyularımız yok ki, araplar gibi yan gelip yatalım ve kanaat edelim... Ya da dedemizden hanlar hamamlar kalmadı ki... Dedemin babası Çanakkale de şehit... Bir dikili ağaç kalmamış...
Ne kanaati ???

Dedem okuma yazmayı askerde öğrenmiş. Babam ilkokul mezunu. Ben üniversiteyi okuyamadım parasızlıktan. Bari benim oğlum okusun...
Değil mi ibora ???
Neyin kanaatinden bahsediyoruz ki ???

Hamd başka, kanaat başka şey... Kavramları karıştırmayalım değil mi ?

Bunları yaşayan sadece kendin mi sanıyorsun? Babam inşaat işçisi, biz altı kardeşiz. Ben de parasızlıktan BÜ'ne iki yarım dönem gidebildim. Sonra da bıraktım. Ama hepimiz çalıştık ve didindik. Şu an çok şükür ki tüm kardeşlerimin hali vakti yerinde.
Babam emekli oldu, 650TL maaş alıyor. Adam parasını biriktirip geçen yıl hacca bile gidebildi. Kazandığınla kanaat edip Allah'a da hamdedersen, en zengin sensin demektir. Zenginlik=mutluluk demek değildir. Allah insanı yaratırken rızkını da yaratmıştır. Benim anlatmak istediğim bu.

Sayın ibora; pek çok konuda aynı fikirdeğiz, ayrıştığımız yerler olması da, gayet doğaldır...

"Kanaat" genelde kelime manasının tam örtüşmediği yerlerde kullanılıyor. Şöyle ki: Adamın biri diyelim ki her gün bir inşaatta amelilik yapıyor. Buna yevmiyesini ödeyen kişi, O'na her gün yirmi lira veriyor. Oysa diğer taraftaki inşaattaki amele arkadaşı hergün 40 lira alıyor. Bizim ki "kanaat etmem gerek" diye düşünürse, çocuklarının rıskını aramazsa ne olur ?

Her gün, her halimize hamd etmemiz gerek... Çünkü beterin beteri var...
Her gün, daha iyi yaşam şartları geliştirmek için, arayış içinde olmamız gerek... Çünkü çocuklarımızın üzerimizde hakkı var...
Kanaat nerede başlar? Zenginlik, sapkınlığa dönüşürse başlar...

Buraya kadar yanlışım var mı ?

mardahan sana katılıyorum yok abd ye rest çekmişler böyle bir iki yalan haberle insanları uyutuyorlar abd istemeden çivi çakmıyorlar böyle bir ülke haline getirildik allah sonumuzu hayır etsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri