Bor madenleri ve özelleştirilmesi

Sayın Mardahan,
Hiç kimsenin anlayışını filan sorgulamak değil amacım. Tabiki hak edenin hakkını vermemek en hafifiyle VİCDANSIZLIKTIR! Ülkemizin de en büyük sorunlarından birisi gelir dağılımındaki adaletsizlik değil mi? Kanaat etmekle kaderciliği karıştırmayalım lütfen.

Konuda mesleki bir tartışma yapılmadığı için Serbest Konular bölümüne taşındı. Siyaset ve dini konulara girmeden devam ediniz.

Konuda mesleki bir tartışma yapılmadığı için Serbest Konular bölümüne taşındı. Siyaset ve dini konulara girmeden devam ediniz.

Teşekkürler... Ama bu konu ister istemez, hem dine hem de siyasete bulaşıyor biraz...
Önemli olan üslubumuzu bozmadan, paylaşmak ve tartışmak değil mi ?

Mükemmel dinimiz İslam, bazı din bezirganlarınca, kendi çıkarları için farklılaştırılmaya çalışılmıştır... Dini kavramlar, kendi çıkarları için çarpıtılmıştır...

Bazı kavramlar, insanları uyutmak için kullanılmıştır...

"KANAAT" kavramını ele alalım...
"GEVUR" "deyip, küçümsediğimiz adamlar uzay mekiği yapıyor... Biz kanaatkarız ya, ihtiyaç yok...Onların planlayıp ürettiği otomobilleri kullanırız... Bırakınız uzay mekiğini, hatta uçağı, daha milli bir otomobilimiz bile yok... Hadi bizde yok... Arapların parası mı yok da üretemiyorlar ?

"AĞA" denilen bazı düzenbazlar, yanlarında "ŞIH" diye geçinen düzenbazlarla birlik olup, marabalarına "kanaat"i dinin emri göstermişler...
"İMAM" kılığında aramıza giren, "MİSYONER"ler, Müslümanları geliştirebilecek her olguyu "GÜNAH" ilan etmişler...

Hal böyleyken, özeleştiri yapıp, hatalarımızın farkına varıp, düzeltmemiz için çok fazla vaktimiz yok... Bir an önce bu uykudan uyanmalıyız...
Hem VATAN hem de DİN elden gidiyor...

Teşekkürler... Ama bu konu ister istemez, hem dine hem de siyasete bulaşıyor biraz...
Önemli olan üslubumuzu bozmadan, paylaşmak ve tartışmak değil mi ?

Mükemmel dinimiz İslam, bazı din bezirganlarınca, kendi çıkarları için farklılaştırılmaya çalışılmıştır... Dini kavramlar, kendi çıkarları için çarpıtılmıştır...

Bazı kavramlar, insanları uyutmak için kullanılmıştır...

"KANAAT" kavramını ele alalım...
"GEVUR" "deyip, küçümsediğimiz adamlar uzay mekiği yapıyor... Biz kanaatkarız ya, ihtiyaç yok...Onların planlayıp ürettiği otomobilleri kullanırız... Bırakınız uzay mekiğini, hatta uçağı, daha milli bir otomobilimiz bile yok... Hadi bizde yok... Arapların parası mı yok da üretemiyorlar ?

"AĞA" denilen bazı düzenbazlar, yanlarında "ŞIH" diye geçinen düzenbazlarla birlik olup, marabalarına "kanaat"i dinin emri göstermişler...
"İMAM" kılığında aramıza giren, "MİSYONER"ler, Müslümanları geliştirebilecek her olguyu "GÜNAH" ilan etmişler...

Hal böyleyken, özeleştiri yapıp, hatalarımızın farkına varıp, düzeltmemiz için çok fazla vaktimiz yok... Bir an önce bu uykudan uyanmalıyız...
Hem VATAN hem de DİN elden gidiyor...

Bu sözleri benim kanaatle ilgili yorumlarım için söylüyorsanız beni zerre kadar anlamamışsınız (yada anlamak istemiyorsunuz)demektir. Benim, burada bahsettiğiniz aranıza giren imam kılıklı misyonerlerle filan işim olmaz, böyle birisi olmadığımı da diğer yorumlarımı okursanız anlarsınız.
Artık bu konuda daha fazla yorum yapmayacağım.
Herkese saygılar.

Sayın ibora...
Demek ki ikimizde birbirimizi anlayamamışız...

Benim cümlelerimin hiçbirinde, sizi hedef alan tak bir kelime bile yok...
Yanlış anlatmışsam ben özür dilerim...

Benim anlatmak istediğim, kendimce yapmış olduğum tespitleri paylaşmakdır...
Doğru düşünmediğim, yada yanlış anlattığım şeyler olabilir...
Ama ne sizi, ne de başka bir arkadaşımı hedef almadım...

Bu şekilde düşünmenize sebep olduğum için, üzüldüğümü bir kez daha belirtmeliyim...

Neyse problem değil ben yanlış anladığım için özür dilerim.

arkadaslar kaliteli bir yasamin sirri
once saglik sonra bireysel ve ailesel sorunlarin cozulmesi ve daha sonra kuresel sorunlara bakilmasi gerekir
issizlik konusunda issiz insan varmi var isci arayan insan varmi oda var
isveren istedigi nitelikde bulamadigini soyler iscide iyi bir isin kolay bulunmadigini soyler
simdi ac insan var bu insanin fiziksel bir sorunu yok ise biraz kisisel sorunu vardir cunku bir insanin turkiyede karnini doyurmasi kolaydir (kolay olan karnin doymasidir lux kolay degildir)
iyi bir is iyi bir maas ve mutlu bir is ortami isteyen bir kisinin kolunda bir cok bilezik olmalidir
azim hirs dikkat ozen bilgi ne kadar ozelliginiz olursa okadar degerlisiniz
arkadasim elektrik muhendisligini bitirdi ama maasi askeri ucret evet neden bilgi var ama uygulama yok hayata gecmeyen bilginin kimseye faydasi yok karsiligi hic yok
parami istiyorsun isinin ehli olacaksin seni gelir eliyle koymus gibi bulur alirlar
ama zayif ozelliklerle istenen sonuc alinamaz
simdi devlet tc vatandaslarinin cebine her ay 1000 tl koysa yine bu cozulmez imkani yok
cozum bireysel basarinin bilginin saglandigi bir ortamda tusunami gibidir
dalgalar dalgalari buyutur sonunda bireysel konumlar yukselir boyle bir durumda zaten dunyada 20 lerde 40 larda olmayiz

tabi bunlar soylemesi kolay yapmasi zor islerdir bende bulundgum durumda memnun degilim daha iyi nasil olabilir acaba diye devamli kendimi gelistirmenin yolunu aramaktayim

iyi yapilan basarili bir is hem icinizdeki huzuru hem cebinizdeki huzuru saglar
allah hepimizin rizgini bol etsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri