Bomba imha robotu

uberalles

Üye
Bitirme projesi bir bomba imha robotu...
Üzerinde hareketli bir kol olması gerekiyor we hareket...
Bu konuda düşüncesini paylaşcak arkadaşları mumla arıyorum, herkese sewgiler...

Sen kafandakileri acarsan daha iyi olacak robot uzaktan kumanda ilemi pc ilemi yonetilecek . Ayrica robot kol hareketini ne ile yapacaksin pinomatikmi elk motoru ile mi (step motor vs ) . Koblolumu rf mi

uzaktan kumandalı olacağı düşüncesindeyim, bomba imha ederken hidrolik sistemler kullanarak su mermisi falan püskürtmesini yada 100+ kg kaldırmasını düşünmüyorum yada patlayıcılara karşı büyük bir kalkanı olmasını..ama altına uzaktan kumandali araba üzerine monte edilmiş kollarla bir bitirme projesi yapmayıda düşünmüyorum...
bu konuda tecrübesi we yeteneği olanlar özel mesaj atarsa sewinirim...

slm arkadaslar ya sna birsey sorucam sen bunu kafnda tasarlerken yapabılecegıne ınandınmı?arkadasında soyledıgı gıbı nasıl bırsey dsunuyorsun proje nı kafanda tasarladıgın seyı bıze ııce anlatta ona gore yorum yapalım yardımcı olalaım.oyle diilmı proje daha cok ac

Bu topigi hic gormemisim ya da topic acildiktan sonra foruma uye olmus olmus olabilirim. Eger sistemde PC tabanli bir donanim ve embedded Linux kullanacaksan oldukca yardimci olabilirim. Robot kolun hareketi, ethernet uzerinden wireless haberlesilmesi, webcam ile goruntunun alinmasi, tekerleklerin kontrolu fazla zorlanilmadan yapilabilir.

kardeş kolaygelsin ama sana tek bişey dicem robot diyorsan servo motor kullanmayı ii bileceksin
gerisi çorap söküğü
(bence)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri