Bodrum Kat İç tesisat Projesi

İç Tesisat Projesinde , Bodrum kat planı çizilirken bodrum katta bulunan su deposu vb. kullanım alanlarında bulunan 3 fazlı motorlar için linye hattı nasıl çizilir? şebekesi nereden alınır .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba Ramazan Bey
Yanlış anlamadıysam arkadaşlar beni düzeltsin;
Hidrofor motor tesisatımızı ayrı linye olarak Ortak alan tesisatından çizmeniz gerekiyor. Diye biliyorum.

Evet doğru anlamışsınız ama bu hidrofor motor tesisatını çizimde nasıl göstereceğiz ben bunu merak ediyorum. Bu linye 3 faz mı olacak yani 3 linye mi gelecek RST fazları ve buraya koyacağız sayaç 3 faz sayaç mı olacak?

Merhaba,
Hidroforsa büyük ihtimal 3 fazlı besleme gerekir kendi panosu vardır 2 Asıl + 1 yedek 4x.. N2XH (3faz+1 toprak) çekmeniz yeterli motor gücüne göre de kesit belirlemek lazım... Enerjiyi arkadaşın dediği gibi ortak alan mcc panosundan almanız yeterli, sanırım sadece hidraforun enerji sarfiyatını takip etkmek istiyorsunuz ozaman 3 fazlı bir süzme sayaç düşünmelisiniz, kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri