Bobinden elektrik üretemiyorum

0edd91996655476b90d0ec9467aa383a.gif

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Flanşın matariali nedir? magnetleri dizdiğin, ve kalınlığı? 5mm et kalınlık yeterli demir mümkünse çeliğe yakın olmalıdır.

birde şu var, misal N kutbu bobinin bir kolunu keserken diğeri S terkediyor olmalı, şöyleki, N makas gibi keserken S önündeki bobini terketmektedir,
yahut S önündeki bobinin içinde, orasını unuttum yanlış bilgi vermeyeyim,
ama değişmez kanunu kes terket dir, mehmet şiranlının youtube videolarını bi inceleyin detaylı bilgi var
magnetin eni 2 bobinin yan yana gelmiş kolu misal 10mm ise magnetin enide 10mm olmalıdır.... aksi halde ürettiğni kendi içinde nörtler, ısınır vuruntu ve titreşim yapar artı mekanik kayıp çok fazla olur, verim çok kötü düşer,
Mehmet siranli abinin videolarını izleyerek yapiyorum fakat farklı mıknatıs alicam artık bende anlam veremiyorum artık
Mıknatısların kutupları konusunda kesin bir ölçüm yapamıyorsan, uğraşıların da boşa olacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 98176
Eğer mıknatıs kutupların resimdeki gibi ise asla elektrik üretemezsin.
Çivi testinde eğer çiviyi yandan diklemesine mıknatıslara yaklaştırırsan, ve az da olsa gerilim elde edebiliyorsan mıknatıs kutupların bu şekildedir.
Söylemek istediğinizi net şekilde anladım fakat tek yüzü n diğer yüzü s , aldığım yerde aynı cevabı verdi , yorumlarınız için çok teşekkür ederim muhtemelen bobin kesiti çok ve kısa olduğundan olmuyordur miknatislari değiştiricem

Sargıların yönlerini kontrol edebilirsin, yönleri yanlışsa birbirini sönümlüyor olabilir

Sargıların yönlerini kontrol edebilirsin, yönleri yanlışsa birbirini sönümlüyor olabilir
Şuanki hazırlamış olduğum alternatorde problem yok başarıyla üretim yapıyor , bundan önceki alternatorde üretim yapamadım sargilar ayni yönde olmasına rağmen

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri