Bobin teli ezilmesi

Sefa2021

Üye
Mrb elektrik supurgesinin rulmanını değiştirmek isterken motorun bobin telini ezdim sıkıntı olurmu? Fotoğraf ekledim kopukluk yok fakat yalıtım zarar gördü.
20210216_191313.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kopma varmı resimde anlamadım kopma yoksa soyulan yerler birbirine değmesin plastik açma aparatı ile yda ağaç bıçakla ayırma yap yoğunluğu fazla japon türü bir şey damlat çok sürme blans yapar. En sağlamı bir motorcuya git manyetik de kontrol ediver basit ücret almazlar bununla kopuk varmı onu anlarsın kolay gelsin.

Kopma varmı resimde anlamadım kopma yoksa soyulan yerler birbirine değmesin plastik açma aparatı ile yda ağaç bıçakla ayırma yap yoğunluğu fazla japon türü bir şey damlat çok sürme blans yapar. En sağlamı bir motorcuya git manyetik de kontrol ediver basit ücret almazlar bununla kopuk varmı onu anlarsın kolay gelsin.
Teşekkürler bilgi için. Kopukluk yok sıyrilmış tel, içi parlak belli oluyor .
Sipirler arsında kısadevre yoksa sorun yok.
Sipir nedemek bilmiyorum. Ezik teller birbirine temas ediyo. İki veya üç telde ezik var.

Üstündeki emaye sıyrılmış ve teller birbiri-
ne ( sipir kısadevresi ) temas ediyorsa,on-
ları ( temas noktasını ) birbirinden ayırıp
verniklerseniz sıkıntı yok demektir.Ayır-
ma işleminde yalıtkan ( kürdanın sivri kısmını kıpıp,bıçakla ince kaşık yaparak
mesela ) bir cisimle yapmalısınız.

Son düzenleme:
Üstündeki emaye sıyrılmış ve teller birbiri-
ne ( sipir kısadevresi ) temas ediyorsa,on-
ları ( temas noktasını ) birbirinden ayırıp
verniklerseniz sıkıntı yok demektir.Ayır-
ma işleminde yalıtkan ( kürdanın sivri kısmını kıpıp,bıçakla ince kaşık yaparak
mesela ) bir cisimle yapmalısınız.
Teşekkürler denedim ama çok zorladi. Kaynak olmuş teller birbirine sanki. İlginiz için teşekkürler hepinize. Son bir sorum daha var eğer kısa devre olursa elektronik karta kadar zarar verirmi acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri