Boş gezenlerin Allah yardımcısı olsun....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kusura bakmayın yanlış anlamışım o halde. Amacım sizin moralinizi bozmak değil, ama birisinin de şeytanın avukatlığını yapıp bazı şeyleri açıkça söylemesi lazım. Eğer duymak istemiyorsanız söyleyin ben de bu konuda başka birşey yazmayayım.

GESMEK meslek edindirme kursları var. Hem birşey öğretiyorler, hem de asgari ücret gibi para veriyorlar. Katıldınız mı bunlara?

Kamu sektörünü bilemem, ama özel sektörde torpille, amca, dayıyla falan işiniz olmaz. Ha belki size kapıdan ilk adımı attırır, ama devamlılığı sağlamaz. İş görüşmesine gidince bazıları hemen sorar, maaş ne kadar? Yıllık İzin ne kadar? Kurslara gönderiyor musunuz? Sendika var mı? Ben ancak X işini yaparım, öyle sonradan Y ve Z işlerine de verecek misiniz? gibi sorular soruldumu, bunun işveren açısından anlamı nettir. Artık senin bir an önce kapıdan dışarı çıkıp sıradaki adayla iş görüşmesine başlamak ister.

Öncelikle, sizin işverene para kazandıracağına ikna etmeniz lazım. Sonra da gerçekten para kazandırmanız lazım. Sonrasında da işveren aptal değil, tabi ki sizi memnun edecep parayı da verecektir, uygun yıllık izin, altına araba vs hepsini verecektir. PARA KAZANDIRMAK en önemli mevzu özel sektörde,

Ben ilk işime girdiğimde ne kadar maaş alacağımı bile sormadım. Ama bir sene sonraki durum değerlendirmesinde benim maaş 4 katına çıktı. Üstelik ne ekip çalışmasına yatkınım, ne iletişim yeteneklerim iyidir, ne işe saatinde gider gelirdim. Üstelik de genç ve deli yıllarım olduğunda ciddi bir otorite problemim vardı. Sürekli müdürümle tartışırdım. AMA BENIM SIRTIMDAN ÇOK IYI PARA KAZANDILAR.

GESMEK değil ama işkurun bir çok meslek edindirme kursuna gittim...
kusura bakmayın ama ben sizin gibi düşünmüyorum torpille işe giren hala da aslan gbi çalışan çok adam tanıyorum.
bende iş görüşmesinde o tip şeyler hiç sormadım sadece işe giriş çıkış saatleri tatil günleri v.s bunu sordum diğerleri azçok bilindik şeyler zaten....

GESMEK değil ama işkurun bir çok meslek edindirme kursuna gittim...
kusura bakmayın ama ben sizin gibi düşünmüyorum torpille işe giren hala da aslan gbi çalışan çok adam tanıyorum.
bende iş görüşmesinde o tip şeyler hiç sormadım sadece işe giriş çıkış saatleri tatil günleri v.s bunu sordum diğerleri azçok bilindik şeyler zaten....

Yolunuz açık olsun o halde. Ecel gelmedikten sonra Allah herkesin rızkını hazırlamıştır. Çok şükürler olsun benimkini de hazırladı, sizinkide vardır, yeter ki aramaya devam edin.

kariyer net işini görmez. Yakın olanların telefonunu ara..

VALLA ÇOKG ÜZEL işler buluyom da bir torpilimiz referansımız yok Allah kahretsin ... :( :( :(

Kusura bakmayın arkadaşlar ama torpil dediğiniz şey kul hakkından başka birşey değil helalini harama çeviriyor torpil ile iş gören, başka da birşey değil, düpedüz haram.
Onca insan sınavlara giriyor kontrollerden geçiyor paralar harcıyor vakit ayırıyor sonra... Hoooopppp torpili olan hiç bir halttan anlamayan tirpilli vatandaş cuk diye oturuyor asıl hak edenin hayatının tam orta yerine.

Kusura bakmayın arkadaşlar ama torpil dediğiniz şey kul hakkından başka birşey değil helalini harama çeviriyor torpil ile iş gören, başka da birşey değil, düpedüz haram.
Onca insan sınavlara giriyor kontrollerden geçiyor paralar harcıyor vakit ayırıyor sonra... Hoooopppp torpili olan hiç bir halttan anlamayan tirpilli vatandaş cuk diye oturuyor asıl hak edenin hayatının tam orta yerine.

haklısınız evet ama devir artık onu gerektiriyor....
kpss de bile 80- 90 alan adam atanamıyor ama 70 75 alan adam atanıyor...
yani torpilin yapılmadığı girmediği yer varsa söyke ???

Yanlış düşünüyorsun torpil bazı işler için gerekli ama rızkı veren Allah'tır sen istediğin iş olmuyorsa başka işe koştur.İnternet te araştır alibaba internet sitesi kurucusunun hayatını şimdi adam milyar dolarları var

Be
Torpilin yapılmadığı girmediği yer olmaması bu bu durumu meşrulaştırmaz, haram ve kul hakkı olduğunuda değiştirmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri