Hyip

Üye
BLUE-TOOTH MODÜL , BLUETOOTH SENSÖR arkadaşlar buradaki Bluetooth Modülü PIC 16F877 ye bağlantısını yapıp, Android telefona https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.control&hl=tr buradaki program vasıtasıyla mikroişlemciye bağlı röleleri kontrol etmek istiyorum. Pic konusunda yeniyim hocam bu projeyi verdi. Bluetooth modül ve işlemciyi satın aldım bende devre bağlantısını kurdum RX TX pinlerinden kolay bir bağlantısı var. Fakat buradan sonra ne yapabilirim. Öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız cok tesekkur ederım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
S.A.
İlk önce telefondan nasıl bir komut düzeninin geldiğini anlamak için modülü 232 ile pc ye takıp terminalden izlemek lazım. Yada pice program yazıp mekrandan gelen verileri rx tx okuyabilirsin.

pc kullanmak istemiyorum fakat su sekılde dusuncem var bu programın ile bluetooth modül eşleştikten sonra telefondan 1. aleti on konumuna getirdikten sonra bunu mikro işlemci algılayıp röle sürme devresine iletmesi lazım hepsi bu ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.

pc kullanmak istemiyorum fakat su sekılde dusuncem var bu programın ile bluetooth modül eşleştikten sonra telefondan 1. aleti on konumuna getirdikten sonra bunu mikro işlemci algılayıp röle sürme devresine iletmesi lazım hepsi bu ama nasıl yapabilirim bilmiyorum.

S.A.
Tamam bluetooth eşleştireceksin ama nasıl bir komut yolladığını anlamak için ne yapacaksın?
Şimdi bunun baud ayarı var yolladığı değerler var öyle rasgele olmuyor. Bu gelen komutları pice algılatman için ilk önce komutları bilmen lazım.

evet sanırım AT komutları devreye giriyor orada.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri