Bluetooth Kulaklık Arızası

Alfonso66

Üye
Merhaba, arkadaşım tws 11 bluetooth kulaklığını yere düşürmüş kapağı açılmış ve geri takayım derken hoparlör kablolarını koparmış.Hoparlörün + kablosu devrenin üstünden kopmuş - ise sadece hoparlörün üstünden.Bana getirdi yapmam için, + kablosu devre üstünden koptuğu için ve çok küçük olduğudan dolayı devreyi kulaklıktan sökerek lehim yapacaktım.Batarya kablolarını kestim ve devreyi dışarı çıkarttım.Kopan + kablosunu lehimleyip devreyi geri taktım.Batarya kablolarını tekrar lehimledim ama ışıklar yanmadı.Hoparlör kablolarını da lehimleyip kapağını kapattım belki dedim şarjı azdır.Şarja taktım ama değişen birşey olmadı dünden beri böyle çalışmadı.Sorun ne olabilir.Batarya kablosunu kesene kadar ışıkları yanıyordu ve telefon cihazı görüyordu.Aklıma gelen tek şey statik elektrik.Ucuz basit bir cihaz ama çöpe atmak istemedik.Yardımcı olabilecek var mı?
IMG_20200327_173815.jpg
IMG_20200326_143453.jpg
IMG_20200328_150140.jpg

smd elemanlarının ve bataryanın sağlamlık kontrolunu yap kablo kopunca kısa devre yapıp devre elemanlarını bozmuş olabilir.

smd elemanlarının ve bataryanın sağlamlık kontrolunu yap kablo kopunca kısa devre yapıp devre elemanlarını bozmuş olabilir.
Basit bir multimetrem var ama smd elemanları nasıl kontrol edilir net bilgim yok araştırayım test edeyim sonucu yazarım buraya teşekkürler.

Şu an batarya voltaji nedir? Kac volt?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri