Blueline yagli radyator arizasi

yardimci olmaya calistiginizin farkindayim ancak 2 senedir calisan aletin bugun calismadigini anlayacak kadar elim tornavida tutuyor
tsk ederim... kolay gelsin....resimlerden hiç bir şey anlaşılmıyor.
evet tornavida tuttuğunuzun farkındayım elektrik geliyor cihaza....
o kadarını görebiliyoruz.
bunun üzerinden yorum yapıyoruz.
kusura bakmayın yani.

ısıtıcı bölümüne elektrik geliyor mu diye baktınız mı ?
açma kapama düğmesini kontrol ettiniz mi?
kabloyu kontrol ettiniz mi?
bu tür sorular sorarlar size ?
ısıtıcılara elektrik gelip gelmediğini kontrol edin
elektrik geliyorsa ve ısıtma yapmıyor ise
rezistans arızalı olabilir
termostat var üzerinde o arızalı olabilir.
ön yüz fotoğraflarını da gönderirseniz daha net anlarız.
en azından bir yol göstermeye çalışırız.

açma kapama düğmesi ile termostata elektrik geliyor mu kontrol etmelisiniz,
daha sonra buralardan geçince rezistansa gidiyor mu; bunu kontrol edeceksiniz,
nereye gitmiyorsa; orada, ya da bir önceki elemanda, ya da ara kablolamada problem var demektir.

Fişe taktınız fazı kontrol kalemi ile gördünüz diyelim,
fişi ters takınca diğer kutupta da fazı görmeniz gerekir yoksa fişin bir kablosu kopuk demektir. Prizde faz görmeniz yeterli olmaz, nötr olup olmadığını görmek için prizde başka bir cihaz çalıştırıyor mu kontrol edip priz sağlam diyebilirsiniz. Isıtıcı cihazlar yüksek akım çektiklerinden prizleri kablo bağlantılarını zayıf temas noktalarında ark yapıp teması kopartabilirler.
Genelde fişten ya da açma kapama düğmesinden çıkar bunların sorunu..

Benimde bir sorunum var.
1 hafta önce elektrik gelmeyen delonghi marka radyatörün içini açtım ve kırılan kabloları kesip tekrar birleştirme yaparak bağladım. Fakat şu an eskisine oranla daha az sıcaklık verdiğini fark ettim. Önceden elimi üstüne koyduğumda elim yanardı fakat şimdi elimi üzerinde rahatlıkta bırakabiliyorum. Neyden kaynaklı olabilir.

Benimde bir sorunum var.
1 hafta önce elektrik gelmeyen delonghi marka radyatörün içini açtım ve kırılan kabloları kesip tekrar birleştirme yaparak bağladım. Fakat şu an eskisine oranla daha az sıcaklık verdiğini fark ettim. Önceden elimi üstüne koyduğumda elim yanardı fakat şimdi elimi üzerinde rahatlıkta bırakabiliyorum. Neyden kaynaklı olabilir.
Kırılan kabloları kesmeden fotosunu çektiyesiniz , tekrar birleştirmeyi fotoya göre yapıp yapmadığınızı anlamanız kolay olurdu.
Şimdiki ve önceki halinin fotolarını görebilir miyiz ?

Kırılan kabloları kesmeden fotosunu çektiyesiniz , tekrar birleştirmeyi fotoya göre yapıp yapmadığınızı anlamanız kolay olurdu.
Şimdiki ve önceki halinin fotolarını görebilir miyiz ?
O şekilde yaptım. Fakat basit bi şekilde birbirine sarıp bantladım. Acaba sıkıca pense ile bağlayıp klemens ile mi güçlendirseydim. Fotoğraflar vardı sildim. Fakat sanırım içini tekrar açıp kabloları güçlendireceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri