Blueline yagli radyator arizasi

Arkadaslar merhaba foruma yeni uye oldum yanlis yere actiydam kusura bakmayin elimde bir yagli radyator var calismiyor. Elektrik geliyor ancak hic bir sekilde ne fani ne de kendisi calismiyor belki ilgisi ve bilgisi olan vardir bu islerden pek anlamiyorum

Ekli dosyalar

• 1576779545532419198342.jpg
    1576779545532419198342.jpg
    288.9 KB · Görüntüleme: 32
  • 15767795758262019379897.jpg
    15767795758262019379897.jpg
    329.7 KB · Görüntüleme: 28
Arkadaslar merhaba foruma yeni uye oldum yanlis yere actiydam kusura bakmayin elimde bir yagli radyator var calismiyor. Elektrik geliyor ancak hic bir sekilde ne fani ne de kendisi calismiyor belki ilgisi ve bilgisi olan vardir bu islerden pek anlamiyorum
Elektrikçi değilsiniz sanırım. Profesyonel yardım almanızı öneririm.
Devrede takip edilmesi, ölçülmesi gereken unsurlar var.

Elektrikçi değilsiniz sanırım. Profesyonel yardım almanızı öneririm.
Devrede takip edilmesi, ölçülmesi gereken unsurlar var.
Yok degilim ancak profesyonel yardim almayi gerektirmeyecek basit bir arizasi olabilir diye buraya yazdim

Bir ihtimal fiş ve kablosunda kırılma/kopuk olabilir. Fişe takıp her iki ucu da kontrol kalemi ile fazın gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Fişi bir de çevirerek takarak da. Aslında avometre/multimetre olsa kısa devre/kopuk/arıza daha pratik tespit edilebilir.

Bir ihtimal fiş ve kablosunda kırılma/kopuk olabilir. Fişe takıp her iki ucu da kontrol kalemi ile fazın gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Fişi bir de çevirerek takarak da. Aslında avometre/multimetre olsa kısa devre/kopuk/arıza daha pratik tespit edilebilir.
Resimde belli olmuyor sanirim ancak cihaza elktrik geliyor gelen elektrik ulasmiyor sanirim sigorta falan mi acaba diye dusundum ama sigortasini bulamadim belki devrilme emniyetidir diyerek onu da kontrol ettim o da degil
Prizi ters taktim simdi elektrik gelmiyor

Son düzenleme:
fişi takın yarım saat bekleyin yağlı radyotör geç ısınır ısınma gerçekleşmeden fan devreye girmez. arızalı olduğunu sanmıyorum.

fişi takın yarım saat bekleyin yağlı radyotör geç ısınır ısınma gerçekleşmeden fan devreye girmez. arızalı olduğunu sanmıyorum.
Isiklari da yarim saat sonra gelir herhalde fanda dinamo varsa demek ki

yardimci olmaya calistiginizin farkindayim ancak 2 senedir calisan aletin bugun calismadigini anlayacak kadar elim tornavida tutuyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri