Blgi edinmek istiyorum

Merhabalar, ben bir çok yüksek verimli bir trafo yapmak istiyorum ama, volt'u direk amper'e çevirecek, ama ben hiç enerji kaybı vermek istemiyorum, yani şebekeden 1000watt çektiysem çıkışıda watt'a yakın almak istiyorum
Çünkü enerji kaynağımız Şebeke enerjisi değil küçük bir jeneratör,
Normalde şebekeden gelen enerjiyi kaplanmış bakır kabloyu kullanarak bir nüve'ye sararak yapıyorlar, o sarım nüve'nin de yardımıyla yayılan enerji'yi aynı nüveye sarılmış başka kalın bir bakır sargı yardımıyla topluyorlar, çıkışa bağlı nüve giriş nüvesinden kalın olduğu için, ve sargı sayısı az olduğu için direk amper alabiliyorsun,
Şimdi benim sormak istediğim şey şu;şimdi ben nüve yerine nüve olmadan, şebeke sargısını amper alacağım kalın kaploya yapsam yayılan enerji'yi bakır daha iyi toplarmı?
Daha fazla verim elde edebilirmiiym?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Verimle ne gibi bir sıkıntın var ki?
Zaten trafoların verimi %99 dur.
Normalde bizim jeneratör zaten düşük watt değerine sahip, ama ben bir çeşit indüksiyon ocağı yapmak istiyorum ama, diyelim ki benim jeneratör max 1000 watt energy sağlayabiliyorsa yapmaya çalıştığım ocak 1300watt değer çekiyor, trafonun çıkış değerlerine baktım 1000watt değeri civarında, hatta az altında kalıyor, ama kaldırmıyor, trafolarda %30'dan fazla değer kayboluyor, enerji israf olurken ben enerjy yetersizliğinden işimi göremiyorum., jeneratör zırıl zırıl titriyor, hesap yaptım, bir kaç trafodan ölçüm yaptım, ama çıkış watt değeri giriş vatt değerinin %70'i bile değil, bu yüzdeyi biraz daha arttırabilirsem kaldırma şansı olabilir, benim bir zorum yok kardeşim, sadece mevcut trafoların çalışması kâfi gelmiyor, o yüzden deneyen varsa sonuçları açıklarsa bana çok yardımcı olmuş olur, benim şirketten ayda sadece 1 defa malzeme isteme hakkım var, bilgi edinebilirsem malzeme listesini doğru yapmış olurum yalnış olan malzemeyi sipariş edip, ihityacım olandan mahrum kalmak istemiyorum

Normalde bizim jeneratör zaten düşük watt değerine sahip, ama ben bir çeşit indüksiyon ocağı yapmak istiyorum ama, diyelim ki benim jeneratör max 1000 watt energy sağlayabiliyorsa yapmaya çalıştığım ocak 1300watt değer çekiyor, trafonun çıkış değerlerine baktım 1000watt değeri civarında, hatta az altında kalıyor, ama kaldırmıyor, trafolarda %30'dan fazla değer kayboluyor, enerji israf olurken ben enerjy yetersizliğinden işimi göremiyorum., jeneratör zırıl zırıl titriyor, hesap yaptım, bir kaç trafodan ölçüm yaptım, ama çıkış watt değeri giriş vatt değerinin %70'i bile değil, bu yüzdeyi biraz daha arttırabilirsem kaldırma şansı olabilir, benim bir zorum yok kardeşim, sadece mevcut trafoların çalışması kâfi gelmiyor, o yüzden deneyen varsa sonuçları açıklarsa bana çok yardımcı olmuş olur, benim şirketten ayda sadece 1 defa malzeme isteme hakkım var, bilgi edinebilirsem malzeme listesini doğru yapmış olurum yalnış olan malzemeyi sipariş edip, ihityacım olandan mahrum kalmak istemiyorum

Trafolar %95 - %99 verimle calisir.

Sizin ya jeneratör 1000 watt ise yukunuzu kaldırmıyor. Zaten yükünüz 1300 watt ise o is en başta olmaz. Sistem çöker.

1000 watt jeneratör ile 1300 watt yükü çalıştırmak istiyorsanız en başta siz o işi yapmayın.

1300 watt için hemde jeneratorle çalışmak için %20 tolerans koyup daha büyük jeneratör kullanmalısınız. En az 1500 - 1600 watt bir jeneratör ile ancak sağlıklı calisma saglayabilir siniz.

Jeneratör sonrası neden transformatör kullanıyorsunuz? Amacınız nedir trafonuz kac watt giriş ve çıkış geriliminiz nedir? Induksiyon ısıtma sisteminizin calisma gerilimi ve akımı nedir?

Bu bilgilerle gelin ki size somut cevaplar sunalım.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri