Blaupunkt Kasetçalar Kapanma Sorunu

Alfonso66

Üye
Merhaba Fiat Doblo' nun orjinal kasetçalar teybini odamda kullanıyorum.(komşumuz arabasının teybini degistirince eskisini bana verdi ben de radyo olarak kullaniyorum) Yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayim fakat teyp her 20 dakinanin sonunda kendini kapatıyor.Ayarlardan "Ign Time" 00 min yaptığım halde yine kapanıyor.Acaba soket baglantisinda mi bir hata yaptim.Her seferinde bununla uğraşmaktan sıkıldım bu sorunu nasıl çözebilirim?

12 volt adaptör kullaniyorum arti ucu teybin NC ve Vb uçlarına bağlı.Acaba diğer uclardan birine de arti vermem gerekiyor mu? Şeması ektedir.Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler.
IMG_20180916_134525.jpg
images.jpeg

Adaptörünüz kaç amperlik ve bu teyp gücüne (çekeceği ampere) göre çok uygun mu onu tam bilmiyorum, ancak bu tür programlı radyo-teyplerde programla 20 dakika sonra kapanmaya ayarlanmış (özel programlanmış) bir durumu da bulunabilir. + ucun akü veya adaptör (güç kaynağı) ucuna sürekli bağlı olan bu uçla hafızadaki kayıtlı radyo programları veya özel programlanmalar hiç silinmemiş oluyor genellikle. Bu + uca bağlı olan memory (hafıza) + uçlu olan beslemesini uzun süreliğine çekerek kapatırsanız 20 dakika sonra kapanmaya ayarlanan bu durumu muhtemelen resetlenip kaybolabilir belki. Bağlantılarınızda herhangi zaafiyet veya eksiklik bulunsaydı eğer, bu radyo/teyp hiç çalamazdı. Kolay gelsin.

Adaptörünüz kaç amperlik ve bu teyp gücüne (çekeceği ampere) göre çok uygun mu onu tam bilmiyorum, ancak bu tür programlı radyo-teyplerde programla 20 dakika sonra kapanmaya ayarlanmış (özel programlanmış) bir durumu da bulunabilir. + ucun akü veya adaptör (güç kaynağı) ucuna sürekli bağlı olan bu uçla hafızadaki kayıtlı radyo programları veya özel programlanmalar hiç silinmemiş oluyor genellikle. Bu + uca bağlı olan memory (hafıza) + uçlu olan beslemesini uzun süreliğine çekerek kapatırsanız 20 dakika sonra kapanmaya ayarlanan bu durumu muhtemelen resetlenip kaybolabilir belki. Bağlantılarınızda herhangi zaafiyet veya eksiklik bulunsaydı eğer, bu radyo/teyp hiç çalamazdı. Kolay gelsin.
Adaptörüm 5 amper.Teybi ilk kurduğumda baska bir adaptör kullaniyordum(amperini hatırlamiyorum) ses 15 i 20 yi gectiginde teyp kapaniyordu ozellikle de bass yüksekse ve ben de bu 5 amperlik adaptörü bağladım ses ve bass ne kadar yüksek olursa olsun kapanma sorunu olmuyor.Yani kısacası adaptör teyp icin yeterli gücü sağlıyor.

Adaptör enerjiyi anahtarli grup prizden alıyor.Sadece kullanacagim zaman enerji gidiyor.Yani teyp kapaliyken hic bir yerden enerji almıyor.Kanallar ise 1 ay hic acmasam bile silinmiyor.Yani bu söylediğiniz silinme durumu maalesef olmuyor.

Semada bir kac pin daha var acaba bunlardan herhangi birine enerji vererek bu sorunu cozebilir miyim?

Bu araçta kullanılırken aküyü bitirmesini önlemek için alınmış bir tedbirdir
Dolayısı ile araç kontağı açılmadığı zaman teyb kapanacaktır.
Senin yapman gereken kontak ucuna 12 v vermektir.
Şemeya göre zannedersem NC nin yanında + işareti olan yer olabilir.
Yinede denerken 12 volt ampul üzerinden seri olarak artı verirsen aksi durumda arızayı önlersin.

Bu araçta kullanılırken aküyü bitirmesini önlemek için alınmış bir tedbirdir
Dolayısı ile araç kontağı açılmadığı zaman teyb kapanacaktır.
Senin yapman gereken kontak ucuna 12 v vermektir.
Şemeya göre zannedersem NC nin yanında + işareti olan yer olabilir.
Cok teşekkür ederim tam olarak dediginiz gibi.Ben NC ye vermisim artiyi 2 senedir bu sekilde kullanmisim.Yanindaki artiya enerji verince oldu.Dun 4 5 saat hic kapanmadan calisti hatta :)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri