Bizde sanırım endüktif cezaya girdik.

röle markası RQ-17B diye daha öncede belirtmiştim..dün kontrol ettim üç adet 100 lük kondansatör devrede idi...bugün tekrar baktım iki adet devrede ve kompanzasyon otomatik hala normal çalışmakta görünüyor...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bence o roleyi degiştir kondansator guçelrini ve çekilen akımlarıda soylersen sevinirim

Hiçbir şey yapmadan bağlı bulunduğunuz elektrik idaresine dilekçe ile başvurarak mevcut mekanık sayaçlarınızı kombi sayaç ile değiştirerek sayaç bilgilerinize kapasitif ilave yapılmasını talep edin. daha sonra elektronik kombi sayaç üzerinden bir iki gün değereleri takib ederek son durumu görün. Büyük ihtimalle mevcut reaktif güç kontrol rölenizi üç fazdan bilgi alarak gerektiğinde monofaze kondansatör bağlayabileceğiniz bir röle ile değiştirmeniz gerekecektir.
Sayacınızı değiştirmeden panonuzu altın kaplama bile yapsanız size bir faydası olmayacaktır.Çünkü kapasitif sayacınız olmadığından ve okunamadığından sistem size otomatik olarak % 90 reaktif (para olarak % 45 ekstra bedel) uygulayacaktır

kompanzasyon yaparken unutmayalım mekenik sayaçlar musterinin menfatinedir daha kolay kompanzasyon yaparsınız

tesis hakkında geniş bilgi verebilirmisiniz işletmenin çalışması kurulu güç kompanzasyon panosu hakkında bilgiler verebilirseniz yardımcı olmaya çalışacaz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri