Bitmiş cnc'ler

turgut94

Üye
500X700x200 Ebatında bu cnc yi nerdeyse bitirmek üzereyim.Gerçi En başından resimleyip aşama aşama görüntülemedim ama bu forumdakilerin çoğunluğu yapılışını tahmin etmişlerdir.Genede ilgilenen olursa geriye dönük bazı resimleride paylaşabilirim.Şimdi spindleyi bağlama işi sürücülerin ve beslemenin montajı kaldı.Bu aşamada yardım isteyebilirim.çünkü şimdiye kadar normal kalıpçı frezesi kullanıyordum .Bu sefer brushless spindle kullanmayı düşünüyorum. 1.4 kv motor ve sürücüsünü aldım.Motorun mekanik üzerine montajı kaldı.

Kullanacağım spindle bu,Sürücüleri ve de pano içine montajlayacağım.Besleme içinde trafo düşünüyorum.Problem çıkmazsa öyle kullanacağım yok problem çıkarsa swichmode ile değiştirebilirim.

gerçektende proff bir makine olmuş zaten kesici uç da öyle..
montaj aşamasında geriye dönük birkaç fotoğraf paylaşırsanız fikir olur hepimiz için ;)) konuyu takip ediyorum..

Gerçekten çok güzel olmuş maşallah :) Bizde Yen bitirdik Makinemizi ama yaparken çok zorlandık hem gönyeleri ayarlamak baya uğraştırdı ama çok tecrübe edinmiş olduk bir sonrakini daha güzel yaparız inşallah

Gerçekten çok güzel olmuş maşallah :) Bizde Yen bitirdik Makinemizi ama yaparken çok zorlandık hem gönyeleri ayarlamak baya uğraştırdı ama çok tecrübe edinmiş olduk bir sonrakini daha güzel yaparız inşallah

Resimleri varsa buradan paylaşabilirsin.Fikir edinmiş oluruz.

Resimleri düzenlemeye fırsatım olmadı. Resimleri bulabilirsem hemen ekleyeceğim :)

güzel olmuş
maşallah
kusur bulmak için söylemiyorum ama x ekseni motorunu keşke arkaya koysaydın önde sana çalışmana engel olur diye düşünüyorum

güzel olmuş
maşallah
kusur bulmak için söylemiyorum ama x ekseni motorunu keşke arkaya koysaydın önde sana çalışmana engel olur diye düşünüyorum

Doğru söylüyorsun .Motoru arkaya almak daha akıllıca, neyse bu makinanın ikizi var yakında oda görücüye çıkacak.Bunlardan birisine fırçasız motor diğerine kalıpçı taşlaması koyacağım.Bakalım hangisinin kısmeti önce çıkacak.:)

özelden mesaj atabilirmisiniz ikisininde ayrı ayrı fiyatını?? üstündekileride çok detaya girmeden yazarsanız iyi olur..

Daha küçük ve uygun fiyata iş mili bulma şansımız var mı ? Yani kalıp taşlama makinelerinden biraz daha iyi olan kılavuzla diş çekmeye falan imkan verebilen bir iş mili? :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri