Bitirme tezi konu önerisi

hsyn2534

Üye
Merhaba arkadaşlar.Ben bitirme tezi için çizgi izleyen robot yapmak istiyorum ama robota birşeyler ekleyip geliştirmem gerekiyor.Yani sadece çizgi izlemesi yetmiyor.Bu konu hakkında fikir yada konu önerisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

takip mesafesini koruyan ve birbirleriyle haberleşen 2 araç yapabilirsin..

Önde servo direksiyonu olan,arkadaki motorların diferansiyel çalıştığı,PID kontrollü aynı zamanda hızını da değiştirebilen(virajlarda yavaş,düzlükte hızlı) bir çizgi izleyen olursa güzel olur...

Uzaktan kumanda ekleyip,cizgi izleyen haricindede kullanılmasını saglarsan hoş olur.

hani şu videolar var izlediniz mi bilmiyorum daha önce .Önce labirentte çizgi izleyip yolu buluyor .Sonra hafızaya aldığı yolu geriye dönerken bir kerede hatasız bir şekilde tamamlıyor.böyle birşey olabilir

Önde servo direksiyonu olan,arkadaki motorların diferansiyel çalıştığı,PID kontrollü aynı zamanda hızını da değiştirebilen(virajlarda yavaş,düzlükte hızlı) bir çizgi izleyen olursa güzel olur...
bence bu arkadasın dedıklerını dıkkate alabılırsın . banada çok güzel olacak bır proje gibi geldi . takıldığın yer olursa yardımcı olmaya calsırız.
kolay gelsin

gidiş yolunu kaydedip aynı yoldan geri dönebilme seçeneği nasıl olur?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri