Bitirme Tezi için konu önerisi

Nebleux

Üye
Katılım
28 Ağu 2009
Mesajlar
7
Puanları
1
Öncelikle iyi günler herkese...
Ben elektrik mühendisliği elektrik tesisleri ana bilim dalı son sınıf öğrencisiyim ve bitirme tezimi bu dönem sonunda vereceğim ve bu noktada ne yapabileceğim hususunda sizlerin görüşlerini almak isterim. Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Rüzgar-Güneş) , Enerji verimliliği ve Enerji kalitesi genel anlamda ilgilendiğim konula ama ne yapabileceğim hususunda tavsiyeleri görüşleri önerileri olan varsa dinlemeye hazırım. Amacım işin bilimsel yönünü iyi kavrayıp bununla ilgili bir ürün ortaya çıkartmak...
Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim...
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

muhoxx

Üye
Katılım
14 Haz 2010
Mesajlar
35
Puanları
1
Hangi ünidensin acaba böyle konu secme özgürlüğümü var.şahsen ben de elektrik müh öğrencisiyim sectiğimiz hocanın bitirme konuları bellidir o konuların dışına çıkılmıyor bizde .ortaya bi devre yada şema çıkartmak ta yok denecek kadar az..ama fikir vereyim .Rüzgar santralleri şebekeye entegrasyonu güzel bir konudur .. somut bişeyler de sunmak açısından... ama üniversitelere rüzgar santralleriyle çokça iş gelir hocalarınla bu konuda konuşup o işlerin belli bir kısmını yapabilirsin..
 

ovidius

Üye
Katılım
25 Ara 2008
Mesajlar
11
Puanları
1
Yaş
37
Rüzgar santrali lisansı alan firmalar belirli noktalarda rüzgar enerjisinden kazanılacak elektrik enerjisini hesaplayan simulink'te hazırlanmış programlar kullanıyorlar ve tabiki bu programlar açık kaynak kodlu değil ulaşımı kısıtlı. Yıldız Teknik üniversitesinde bu modellemeyi yapan arkadaşlar vardı. Bir diğer konu da, rüzgar santrallerinde kullanılan güç elektroği sistemleri olabilir oldukça derin bir mevzu uğraştırır ama çok fazla faydasını görürsün.
 

fellow1603

Üye
Katılım
11 May 2008
Mesajlar
5
Puanları
1
Yaş
39
yenilenebilir enerji güzel alan
 

scorpion eyes

Uzman Üye
Katılım
22 Tem 2011
Mesajlar
1,141
Puanları
201
Enerji verimliliği ve kalitesi daha iyi bir konu. Büyük işletmelerde fabrikalarda bu konu ile ilgili neler yapılıyor ve neler yapılabilir? ben olsaydım kesinlikle bu konuyu seçerdim. Bu konu mezun olduktan sonrada çok işine yarayacak bir konu. Tercih senin.
 

Forum istatistikleri

Konular
125,989
Mesajlar
897,523
Kullanıcılar
446,439
Son üye
Gns41

Yeni konular

Üst