Bitcoin Sanal Para Donanımı Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ( Bitcoin Sanal Para )
Buraya yazmadan önce bu konu ile ilgili forumda ve türkçe sayfalarda araştırdım. Sanırım bu konuyu ilk açacak olan benim. İnternette belki içimizden araştıranlar olmuştur bitcoin nasıl üretilir diye. Bende uzun süreden beri araştırıyorum. Bitcoin ASİC makinelerini takip ediyorum. Fakat bir süre sonra bu işten kazanç elde etmek için dışarıdan donanım satın almanın pek çözüm getirmeyeceğini anladım. Bu sebebten kendi donanımı kendim üretmeliyim dedim. Üniversitede bir kaç devre yaptığımdan elektroniğede ilgim var. Bu foruma neden yazdım ? Elektroniğe hakim arkadaşlar bitcoin asic lerin devre şemalarını, malzemelerini araştırma konusunda konunun altına kaynak atabilirler mi ? Yani bir bitcoin donanımı üretmek için devre şeması, malzeme listesi gibi şeyler lazım olacak ve ben bu konuda kaynaklara ulaşamıyorum. Yabancı forumları takip eden arkadaşlar bakabilirler mi ? Bu sayede elektronikten bizlerde kazanabiliriz diye düşünüyorum. Yani kendi bireysel donanımlarımızı üretebiliriz. Satılan bir kaç donanım ve evdeki bir donanım örneği resmi koydum. İnternette arattığınızda bitcoin hardware ile ilgili gani kaynak var. Ama yapılışı ile ilgili kaynak bulamadım.
usb-asic-miner.jpg

tumblr_m7cgsnnTOo1ryrmmno1_500.jpgusb-asic-miner-bitcoin-bt_dd51f01.jpgbcminer1_1200.jpg

Son düzenleme:
Birinin dünyadaki kurulu sistemlerin algoritmik gücünü tespit edebilmek için ortaya salladığı bir uygulamadır. Ardışık algoritmik ve şifreli kodlar türetmek sonsuz değildir. Mutlaka bir gün bitecektir. Yapılan işlemlerde kullanılan enerji ve işlemci gücü böyle salak bir uygulama yerine kanser olasılıkları (Yayılma-Nufus) için kullanılsa çok daha yaralı olur.
Tabi uygulamada kullanıcıların en hassas olduğu noktaya (para) değinilmiştir. Hiç bir denetim olmadığını düşünürken peki bu "Unique" coin kodlarını kim denetliyor.
Titan zinciri ruhunu diriltmeye çalışıyor.
Kim sonu olan bir oluşumun içinde olmak ister ?
Diğer kullanıcılar aslında ilk kod üreten kişilere hizmet etmektedir.

Saygılar....

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnterneti şöyle bir karıştırdım işin kaymağını çoktan yemişler yiyenlerden biride bu cihazı üreten firma. Definecilere dedektör satıp para kazanan firmlar gibi. Cihazlardan kuracağınız bir çiftlikle para kazanabileceğinizden bahsediliyor epey masrafı var ayrıca katılım arttıkça bitcoin değeri düşmekte kazancınız belkide anca elektrik faturanızı öder ve de en önemlisi kazandığınız paranın gerçek bir karşılığı yok.

Bulaşılacak iş değil bence, adam 25.000 btc kaybetmiş 2 cente falan geliyor ucuz yırttim diyor nasil bilmiyorum. Güvenemezsinde

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ben bi yorum attım neden görünmedi anlamadım :) Bir daha yazıyorum. Ben geceleri telefonumun işlemcisini dna dizilim şifrelerinin çözülmesi için samsung power sleep uygulaması ile bağısliyorum. Bunu yapan 10.000+ insandan biriyim. Uygulama hakkında play store dan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Titan zinciri ile arasında farklar vardır hatta Titan zinciri ile söz konusu bence edilmemeli. Çünkü birisinde pazarlama ve ikna yeteneği, kişisel çevre ise yarıyorken diğeri bambaşka bir olay. İkisi hakkında da bilgim var o yüzden yazıyorum. Burada söz konusu olan bizim kendi donanımımızı yapmak. Hem bu donanımı yapabilirsek belli mi olur dna dizilim şifrelerini çözen bir Asic bile yapabilirsin devamında. Sonuçta konuyu açarken yapmak istediğim özel entegre devre yani sadece bitcoin için çalışan bi şey. Söylemek istediklerim şimdilik bu kadar. Daha yaratıcı bir şeyler var mı ? :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Birinin dünyadaki kurulu sistemlerin algoritmik gücünü tespit edebilmek için ortaya salladığı bir uygulamadır. Ardışık algoritmik ve şifreli kodlar türetmek sonsuz değildir. Mutlaka bir gün bitecektir. Yapılan işlemlerde kullanılan enerji ve işlemci gücü böyle salak bir uygulama yerine kanser olasılıkları (Yayılma-Nufus) için kullanılsa çok daha yaralı olur.
Tabi uygulamada kullanıcıların en hassas olduğu noktaya (para) değinilmiştir. Hiç bir denetim olmadığını düşünürken peki bu "Unique" coin kodlarını kim denetliyor.
Titan zinciri ruhunu diriltmeye çalışıyor.
Kim sonu olan bir oluşumun içinde olmak ister ?
Diğer kullanıcılar aslında ilk kod üreten kişilere hizmet etmektedir.

Saygılar....

+1

Platformu kuran kişiler köşelik oldu.Üstelik dediğiniz gibi bu kadar büyük bir enerjinin boşa kullanılması da cabası.Yani mantıklı şeylerde harcansa o kadar şey en azından bir katkı,fayda olur ama nerde.Şuan 1 bitcoinin fiyatı 900 lira.Ve bu sistemi kuran adamlar,daha doğrusu bu platformun kurucuları günde yazdıkları bu kapalı kodlar arkasında tek bir tuşa basma karşılığında 100 bitcoin alamaz mı?Alır,alsa kimin haberi olur kimsenin.Bilmem kaç milyon mu milyar mı yanlış olmasın limit varmış.Limite kadar adamlar bir işe yaramayan bu amaçsız şeyden parayı gömecekler mi gömecekler.

Tek işe yarar tarafı hızlı ve pratik bir şekilde vergisiz,masrafsız para transferi yapılabilir ama çok değişken değer gösteriyor.En basitinden 100.000 lira gibi bir parayı bitcoine dönüştürdükten sonra 5-10 TL'lik bir düşüş ciddi para kaybettirir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri