Birden fazla pic ten değer alma

Arkadaşlar yapılması tarafımdan istenen bir proje var ve benim takıldığım bir nokta var pıc 16f877 ile aldığım dört adet analog sıcaklık değeri var ama benden istenen sıcaklık değer sayısı 50 adet ve 13 adet 16f877den durmadan V.Basıc te yazılan programa verilerin akması gerekiyo bunu nasıl yaparım 1 tanede sıkıntı yok ama 13 adet Pıc 16f877 den sırayla nasıl bilgi alırım benim amacım sadece analog değerleri okumak olacak teşekkürler

S.A.
Sn. ugurhacıoglu 13 tane 877 haricinde 1 tane daha 877 kullan ve onu ana yani master seç diğerleri save (köle-dinleyici )konumunda ayarla ve anada alınan bilgiyi pcye göndersin.
Örneğin:
ANA : ADRES1, BİLGİ?
ADRES1: ANA, BİLGİ1
ANA: PC, BİLGİ1
ANA: ADRES2,BİLGİ?
ADRES2: ANA, BİLGİ2
ANA: PC, BİLGİ2
....
......
....
....
gibi
RS485 kullanarak bunu yapabilirsin pc değilde glcd kullansn dahakolay olurdu. Kolay gelsin.

ARKADAŞIM BUNUN ÇARESİNİ FARKLI BİR YÖNTEMLE ÇÖZDÜM

PROJEMİN BAŞLANGICINDA YAPTIĞIM İŞLEMLERDE KULLANMAM GEREKEN ÜRÜNLER
50 ADET PIC 16F877
1 ADET MASTER İÇİN KULLANMAM GEREKEN PIC
TABİ BUNLARIN HEPSİ AYRI AYRI KARTLARDA OLACAĞI İÇİN
50 ADET PIC OSİLATÖR VE BENZERİ DEVRELER KULLANMAM GEREKİYORDU ve BU İŞLEM İÇİN BAYAĞI HARCAMA YAPMAM GEREKİYORDU

GEÇELİM YAPTIĞIM İŞLEME
50 VE ÜZERİ YERDEN ANALOG DEĞER ALMAM GEREKİYORDU
BEN 16F877 DEKİ 2 ANALOG GİRİŞLE VE 1 ADET PICLE OLAYI ÇÖZDÜM VE BİTTİ

PIC ÇIKIŞLARINA ALACAĞIM ANALOG DEĞERLERİNİ 1 ÇIKIŞA İKİ ADET ANALOG DEĞER GELECEK ŞEKİLDE BAĞLADIM VE BUNUN DEVAMINDA İSE GELEN HER ANALOG DEĞERİ PIC'in ANALOG GİRİŞLERİNE BAĞLADIM
VE BEN
BİRİNCİ ÇIKIŞ AKTİF ETTİĞİMDE 1. VE 2. ANALOG DEĞER GELİYO
İKİNCİ ÇIKIŞI AKTİF ETTİĞİMDE 3. VE 4. ANALOG DEĞERLER GELİYO
25 ÇIKIŞADA BUNU YAPTIĞIMDA 50 ADET ANALOG DEĞER GELİYO VE BU TARAMA ŞEKLİNDE SÜREKLİ GELİYO HER ÇIKIŞLA BERABER HER GELEN BİLGİ FARKLI YERLERE KAYITLANIYOR BU OLAY ÇOK HIZLI GERÇEKLEŞTİGİ İÇİN GAYET İYİ GÖREBİLİYORUM ÇOK HASSAS YERLERDE BUNU KULLANAMAZSINIZ TABİKİ AMA BİLGİYİ GÖRMEK AÇISINDAN UCUZ BİR YÖNTEM

ÇÖZÜM KOLAYDIR BELKİ BURNUMUZUN UCUNDADIR AMA BAKMAK YETMİYOR GÖRMEKTE GEREKİYOR
DEĞİŞİK FİKİRLERE HER ZAMAN AÇIĞIM BU BİLGİYİDE BUNUN İÇİN PAYLAŞMAK İSTEDİM UMARIM İŞİNİZE YARAR SAYGILAR....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri