Bir zamanlama kayışının doğru düzgün ürün kodu lazım

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Sieg C6 tornanın PDF dökümanında kayış için 1.5 x 124 x 15 yazıyor. Bu kodla neredeyse hiç bir ürün bulamıyorum. Bunun daha bilindik bir kodu olabilir mi? Nasıl anlarız?

Kayış elimde yok. Yani kayışçıya gidip "bundan istiyorum" diyemiyorum. Kasnağı götürdüm ama ona uygun kayış da bulamadı.

Kasnağın bir tanesi aşağıda. XL kayışa benziyor ama değil. Denedim.

clip+(2017-03-28+at+02.14.46).jpg

hımm. Aklıma daha iyi bir fikir geldi. V kayışı kullanayım ben en iyisi. Kasnaklar elimde var nasılsa.

O kayışın zamanlama özelliği yoksa V kayış olur ama devirle konum önemli ise V kayış işinizi göreceğini sanmıyorum.

abi neden aynı kasnakları kullanmaya çalışıyorsun ki ? M serisi triger kasnak ve kayış al mis gibi olur.

Faruk tekrar düşününce zamanlama kayışı kullanmak sıkışma durumunda sıkıntı çıkarabilir. V kayışı olursa nasıl olsa boşa döner. Olan kayışa olur ama amaç da bu zaten. Motorun veya fener milinin veya arabanın hasar almasını önler.

Birbiri yerine kullanılabilir ancak amaç önemli .O veya V kayışlar, T kayışın yerini tutmaz.
15T 124 olarak çıkar ancak dişlilerin arasındaki mesafeye göre daha uzun veya kısa alınabilir.

Kayış demişken baya sağlamlarmış...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri