bir tesisatın kaçak olup olmadığı?

osocan

Üye
merhaba arkadaşlar fikirleriniz önemli benim için lütfen herkes kendi yöntemini söylerse sevinirim..

_ben sayacın girişinden çekilen akımı ölçer daha sonra çıkışındaki kabloların aklımıyla kıyaslarım aynı ise kaçak yoktur ..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam.peki o an sarfiyat yoksa bu çözüm değil en sağlam sistem nütr'ü söküp otomatı kapatıp nütr den dönüş varmı var ise kaçak vardır

tsk. yorum için hocam ama otomatı anlayamadım ( sayac oncesı etanşlarmı sonrakı kullanıcı k.a.k.r. mi? ) bıraz acarmısın .nötr ü de sokebılmem için mühürlü kısımı acmam gerekmezmı?

arkadaşlar sistemdeki kaçagi anlamanin en iyi yolu saniyorum çok hassas bir pens ampermetre ile hat ve nötrünü birlikte ölçmek , burada buldugunuz sonuc kacak akim olmak zorundadir teorikte tabi TN-C sistemi ise...iddia etmiyorum ama ben böyle düsünüyorum

eywallah arkadsaım bende ole olcum yapıyorum genelde ama ben baska yontemler ogrenerek yaptıgım ısı saglıklı yapmak ıstıyorum..sevgı saygıyla paylasımlara

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri