Bir prize en fazla kaç telefon bağlanıp sarj edilebilir ?

Serhat__

Üye
Herkese merhabalar,
Benim şöyle bir sorum olacaktı bir prizden sarj istasyonu gibi birşey yapmam gerekiyor , ancak bir prizden en fazla kaç tane telefon sarj edebilirim bunun hesaplamalarında yardımcı olabilecek var mı ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bahsettiğiniz şarj adaptörü mü yoksa bildiğimiz 220v ac Şebeke gerilimi mi net olarak daha açıklayıcı yazarsanız.adaptör ise üzerinde çıkış gerilmi ve akımı yüksek ihtimal yazmaktadır pirizde ise sayı sınırlamasının olacağını sanmam sonuçta 220v u adaptörle uygun gerilime düşüreceksiniz.kolay gelsin.

220 volta 20-30 tane bağlanabilir.

Bir prizden 16A akım çekilebilmektedir.
220Vx16A=3520W max çekilebilecek güç.
Şarj adaptörleri 5V 1A güç gerektirmektedir. (USB 2.0)
Her bir şarj adaptörü için 5W güç gereksinimi var demektir.
%50 verim ile dönüşümü sağladığımızı varsayarsak...
3520/2=1760W
1760/5=352 adet şarj çıkışı kullanılabilecektir.

Herkese merhabalar,
Benim şöyle bir sorum olacaktı bir prizden sarj istasyonu gibi birşey yapmam gerekiyor , ancak bir prizden en fazla kaç tane telefon sarj edebilirim bunun hesaplamalarında yardımcı olabilecek var mı ?

Akıl ile cevap verirsek , bir priz diyorsunuz , bir priz ile normal ( orj ) şarj ile bir adet şarj edersiniz .
çoklu şarj ünitesi kullanacaksanız , satın aldığınız şarj ünitesi kaç adet destekliyorsa o kadar adet kullanabilirsiniz .

Dikkat : 1 priz dediniz .
bir prize çoklu priz takarsanız ( kaçlı ise ) sistem yukarıdaki gibi devam eder .
16 Amper sigorta ( 2.5 mm kablo ) .
fazla yük iyi değildir . ( sigorta değerinin önemi ) tek linye tek priz için .
soruya göre cevap verildi .

bir proje yapılmış kafada .
yanlış anlaşılmasın tam bilgi verilmediğinden biraz varsayımlarla cevap veriyoruz , cevaplandıracak şahıs soru sorarak bilgiler alıyor , genel eksiğimiz bu . bazen bende yapıyorum .

sigorta amperinin ne kadar
linye kablo mm ? , linye direk bir priz ( direk hat 2.5 mm kablo )
veya ? kaç adet varsa priz ,
bu prizlere diğer cihazlar takılı mı ?
tek şarj ünitesi mi takılıcak , çoklu mu ?
tek prize grup priz kullanılacak mı ? kablo hesabı vs gibi .
kazanç için yapılıyorsa
araya devreler vs gibi bir zaman birimi , ( şu zamanda enerji kesme )
para için bozuk para sistemi
hayırsa pek sorun yok .
araya devreler güç harcama ( artı amper )
vs gibi
biraz saçmaladım galiba !!!

kolay gelsin .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular