bir priz linyesi gerilim düşümü hesabı nasıl yapılır?

aşağıdaki linyeye gerilim düşümü hesabı yapar mısınız. anlatım kolay olsun diye numaralandırdım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aşağıdaki linyeye gerilim düşümü hesabı yapar mısınız. anlatım kolay olsun diye numaralandırdım

1-Projede buatlara numara verilmiş ! numara sadece (üst üste bir sürü linye çizip karışıklık yaratmamak için) prizlerin yanına yazılır sortinin hangi linyeye bağlı olduğunu göstermek için. Bu yedi prizde bir linyede mi?
2-Kesit hesabı için gerilim düşümü ve akım kontrolü en kritik linye için yapılır. Bu linye en kritik linye mi?
3-Projeyi jpg olarak atmışsınız ölçek nedir? mesafeler nelerdir?
4-Bu bir ödev mi? Elinizdeki bir proje mi?

ben anlatımı kolay olsun diye numaralandırma yaptım yani gerilim düşümünü anlatacak arkadaşa anlatımı kolay olsun diye. net sonuç sudur diye sormuyorum mantığını öğrenmek istediğim için ölçek falanda belirtmedim mesafeleri anlatacak arkadaş tayin edebilir. en kritik linye olduğunu varsayyorum. ödev değil bir proje bu

ben anlatımı kolay olsun diye numaralandırma yaptım yani gerilim düşümünü anlatacak arkadaşa anlatımı kolay olsun diye. net sonuç sudur diye sormuyorum mantığını öğrenmek istediğim için ölçek falanda belirtmedim mesafeleri anlatacak arkadaş tayin edebilir. en kritik linye olduğunu varsayyorum. ödev değil bir proje bu
Ödev değil bir proje demişsiniz ve ardından varsayalım ki en kritik linye demişsiniz. Proje olayını bir bütünüyle doğrularıyla öğrenmek istiyorsanız projenizi çizdiğiniz kadarıyla paylaşın yardımcı olayım. Yok ben sadece gerilim düşümü hesabı nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum derseniz bu ödev işi olur onuda izah ederim isterseniz.

Ödev değil bir proje demişsiniz ve ardından varsayalım ki en kritik linye demişsiniz. Proje olayını bir bütünüyle doğrularıyla öğrenmek istiyorsanız projenizi çizdiğiniz kadarıyla paylaşın yardımcı olayım. Yok ben sadece gerilim düşümü hesabı nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum derseniz bu ödev işi olur onuda izah ederim isterseniz.

Gerilim düşümü nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum resimdeki gerilim düşümü?

çok teşekkür ederim bende şöyle yapıyordum. her prize 0,3 w diyordum sonra her prizi panoya uzaklığı ile işlem yapıyordum. oda aynı sonucu veriyo.. ilgin için teşekkürler scorpion eyes

çok teşekkür ederim bende şöyle yapıyordum. her prize 0,3 w diyordum sonra her prizi panoya uzaklığı ile işlem yapıyordum. oda aynı sonucu veriyo.. ilgin için teşekkürler scorpion eyes

O metodu uygulamanızı tavsiye etmem sonuç aynı çıkar ancak kesitin aynı olması gerekir. Kesitin farklı olduğu uygulamalarda örneğin dış aydınlatma hesabında bahsettiğiniz metodu uygulayamazsınız.

haklısın evet kesit farklı olunca benim yaptığım işlem yanlış olur

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri