bir plc program problemim vardi bir program yaptim amatorce bakarmisiniz

bir start ile dort cikisi kontrol etmem gerekiyor
1. startta 1. motor calisacak 2 dakika sonra 2. motor calisacak 2dakika sonra 3. motor 2 dakika sonra 4. motor calisacak
stop herhangi bir zamanda gelebilir hepsi stop edecek herhangi birinin arizasi digerlerini etkilemeyecek
2. startta 2. motor start alacak 2 dakika sonra 3. motor 2 dakika sonra 4. motor 2 dakika sornra 1. motor caliscak
3. startta 3. motor start alacak 2 dakika sonra 4. motor 2 dakika sonra 1. motor 2 dakika sonra 2. motor devreye girecek
4. startta 4. motor start alacak 2 dakika sonra 1. motor 2 dakika sonra 2. motor 2 dakika sonra 3. motor devreye girmeli
5 start geldiginde 1.start gibi baslayacak calisma bu dongu ile devam edecek
butun startlarda stop herhangi bir zamanda gelebilir bu bir sonraki calismayi etkilemez
bundan amacim motorlarin esit kullanilmasi
yardimlarinizi bekliyorum
tesekkurler :'( :'(

bunun fbd seklinde prosu bende vardı ama yanımda degil bulursam yollarım sana

Yaptim ben yaptim:)
arkadaslar sitemize tesekkurler burada buldugum ve haberdar olduguklarimla ilk kez bir program yazdim goruslerinizi bekliyorum yukaridaki sartlarda calisan bir program yalniz motordan motora gecis suresi 15sn simulasyonda zaman kaybi olmasin diye programi s7 simulatoru ile acip gorebilirsiniz
motorlari arizalandirip birbirlerinin yerine calistiklarini gorebilirsiniz %100 istediklerim olmadi ama yinede ilk programim fena degil bence:)

dur bende bir yapayım sonra sanada söleyeyim böyle uygulamaları verin arkadaşlar bizde kendimizi böyle geliştirelim hep birlikte

linki açamıyorum bu sayfa kullanılamıyor diyor bir bakar mısın ?

Konu 2007 yılında açılmış linkin kırık olması normal.

Konu güncelliğini yitirdiği için kaldırılmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri