bir pc ye iki işletim sistemi nasıl kurulur?

efe43

Üye
syn arakdaşlar beni,m sorunum laptob a orjinal vista yüklüydü sonra bilgisayarcı üzerine xp yüklemiş 200 gb hardis var ve bu hardik i 4 bölmüş birinin içinde vistanın yedeklerini almış ama ben şimdi bu pc yi bir bir adet xp nin türkçesini bir yerede xp nin engilizce versiyonunu yüklemek istiyorum ve bilgisayarda çalışırken bu işletim sistemlerine geçişi nasıl yapacağız bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim saygılar

sayın efe43

ilk işletim sistemini normal şekilde kuracaksın. diğer işletim sistemini kurarken disk seçeneğinide diğer diski seçeceksin. bölünmüş disklerinin birinde tr xp, diğerinde ing xp olacak. pc açılırken hangisinden açmak istediğini sana soracaktır.

bana kalırsa öle yapmak yerine virtual pc yükle ve sanal pc oluştur normal xp yükler gibi yükleniyo cd ile ramini ve hdd büyüklüğünü ayarlayabilirsin ve ana işletim sistemiyle haberleştirebilirsin hem birden fazla kurabilirsin ben 3 tane yüklemiştir. elektrik-elektronik-yazılım diye

Son düzenleme:
bana kalırsa öle yapmak yerine virtual pc yükle ve sanal pc oluştur normal xp yükler gibi yükleniyo cd ile ramini ve hdd büyüklüğünü ayarlayabilirsin ve ana işletim sistemiyle haberleştirebilirsin hem birden fazla kurabilirsin ben 3 tane yüklemiştir. elektrik-elektronik-yazılım diye
evet sn korkmaz design doğru söylüyor bende pcmde wmware workstation kullanıyorum böylesi daha güzel :)

bende microsoft virtual pc kullanıyorum external harddiske kurulum yaptım.
hatta en güzeli sisteminizin yedeğini norton ghost ile alın.sonra aldığınız yedeği vhc formatına norton ghost ile çevirin(virtual harddisk formatı)sonra bu yedeği virtual pc olan herhangi bir makinada sorunsuz kullanabilirsiniz.

sayın arakdaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hepinize mesleğinizde başarılar dilerim

vista yı at çöpe :) wmware kullan sanal makine. xp pro home linux vs ne istersen kur vista kurma kuracaksan da vistanın iyisini kur home basic starter kurup kendini bedava üzme :)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri