bir olay sonrası sigorta atmaları.

WhatsApp Image 2017-11-16 at 20.20.53 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-11-16 at 20.20.53 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-11-16 at 20.20.53 (2).jpeg
WhatsApp Image 2017-11-16 at 20.20.53.jpeg

arkadaşlar tam olarak alet bu. apartmanda birkaç komşumla konuştum. çoğu değiştirmişler kaldırmıyor diyorlar ama benim başıma bu olay sonrası gelmesi buzdolabından şüphelenmeme neden oldu. ayrıca ne zaman atacağı belli olmuyor 3 hafta atmadı geçen 2 gün ard arda attı..anlamıyorum.. sizlerin tavsiyesi nedir?

BUNDAN HOCAM.. EN SOLDAKİ ANA ŞALTER ATIYOR..
Acil olarak bu panodaki sigortaları priz hatlarını B16 klima varsa C16 takabilirisniz aydınlatma sigortalarınıda maksimum B10 sigortalarla vede kaliteli markalarla değiştiriniz ben bir gün bile bu sigortalarla bir evde oturmam yıllar önce flash marka sigorta yüzğnden kiracı olarak oturduğum ev yanacaktı.Kaçak akımı hiç görmedim ve kullanmadım.Ama isminden çin malı olduğunu tahmin ediyorum eğer öyleyse onuda değiştirin derim

Legrand değil benim söylediğim huwalin mi öyle birşeydi sigortalarda Şems ve Flash marka ben onları söyledim

Sent from my HUAWEI P7-L10 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
hocam benim ev emlak konutun evi ve standart her evde bundan var. apartmanda diğer konuştuklarım çoğu sigortaları değiştirmiş ama benim merak ettiğim konu şu ki. buzdolabı olayı ile bu durum denk mi geldi yoksa arıza buzdolabında mı? yada arıza sigortalarda mı?

1.sayfada 5.mesaj a bakarsan görürsün @confickerbelasi orada var

hocam benim ev emlak konutun evi ve standart her evde bundan var. apartmanda diğer konuştuklarım çoğu sigortaları değiştirmiş ama benim merak ettiğim konu şu ki. buzdolabı olayı ile bu durum denk mi geldi yoksa arıza buzdolabında mı? yada arıza sigortalarda mı?
Sigorta ve kaçak akımınız kalite olmalı alttaki resimdeki ürünler kaliteli dir.Gelelim sizin soruna herşeyiniz kaliteli ama kaçak akım atıyor
1-Kaliteli de olsa bir cihaz bozulmaz mı tabi ki bozulur bunu kontrol ettireceksiniz sonuç kaçak akım sağlamsa
2-Makineleri kontrol edeceksiniz buzdolabı,çamaşırmakinesi,bulaşık makinesi,kombi ve tost makinesi gibi cihazların gövdelerinde toprak bağlantısı vardır bu toprak bağlantısı nem,su veya başka bir iletkenle nötr veya faza kaçak oluşturursa kaçak akım atacaktır.
3-Cihazlar sağlamsa bu sefer iş tesisat agelir ki en zor iş de budur lamba hatlarına bile yeni evlerde topraklama çekiliyor üst komşunuzdan aşağıya su sızsa ve bu su tehlikeli amper değerine ulaşsa kaliteli ve çalışır durumdaki kaçak akım sizi korumak için atacaktır çünkü lamba hattında toprak olduğu için
4-Prizler ve buat lar tek tek sökülecek ve kontrol edilecek içine su mu kaçtı yapılan bir bantlama aşırı akımdan eriyip bir birine kısa devremi yaptı bunlara bakılacak
AMA BUNLARI SİZE YAZDIĞIM SIRA İLE BAKMALISINIZ yani önce kaliteli ve çalışır durumda bir kaçak akım sonra sağlam makineler diye!

whatsapp-image-2017-11-16-at-20-20-53-2-jpeg.41412

herşey Legrand huwalin nerde? o çöp.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İki tane farklı sigorta kutusu eklemişsiniz. Biri ilk sayfada diğeri 3. sayfada sizinki hangisi?

Buzdolabı konusunda kapak açık unutmadan dolayı bizde benzer bir sorun yaşamıştık. Yalnız kaçak akım rölesinin açması şeklinde değil, dolabın çalışmasını etkilemişti. Sizin bahsettiğiniz su akıntısı buzdolabının bazı kısımlarında donup tıkanmaya sebep olmuştu.

Su dolup taşıp elektriğin olduğu bir yerlere gittiyse bu sorun oluşabilir. Ama dışardan bakarak direkt şu sebep olur demek zor. Servise danışmak en iyi seçenek gibi duruyor.

İki tane farklı sigorta kutusu eklemişsiniz. Biri ilk sayfada diğeri 3. sayfada sizinki hangisi?

Buzdolabı konusunda kapak açık unutmadan dolayı bizde benzer bir sorun yaşamıştık. Yalnız kaçak akım rölesinin açması şeklinde değil, dolabın çalışmasını etkilemişti. Sizin bahsettiğiniz su akıntısı buzdolabının bazı kısımlarında donup tıkanmaya sebep olmuştu.

Su dolup taşıp elektriğin olduğu bir yerlere gittiyse bu sorun oluşabilir. Ama dışardan bakarak direkt şu sebep olur demek zor. Servise danışmak en iyi seçenek gibi duruyor.
hocam en son paylaştığın legrand marka olan 4 tane foto attım işte onlar benim evin. hocam servis anakarta baktı. termostata da bakmalarını istedim ama termostat da sorun olsa soğutmaz dediler. buzdolabı arkasında demir var o demiri ısıtıyormuş bazen dolap. o ısıtma olduğunda atıyordur dediler. o da dolabın değil kaçak akım rölesinin sorunu dediler. tekrar çağırıp genel bir kontrol yaptırmak istiyorum bakalım. ama enteresan olan konu şu ki: kesinlikle yüklenmeyle alakası yok. fırın çamaşır makinesi beraber çalıştırdık ama atmadı. biz evde değilken sadece buzdolabı çalışırken attı. 3 hafta atmıyor ama 2-3 gün ard arda atıyor. yani böyle enteresanlıklar var ve onun için kafam karışıyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri