bir olay sonrası sigorta atmaları.

arkadaşlar servisi çağırdım geldi baktı buzdolabında bir sıkıntı yok dedi. anakarta falan baktılar ve sneider markanın akım koruma cihazını aldım taktım. termostata da bakın dedim ama bakmadılar eğer onda sıkıntı olsa alt taraflarda özellikle soğutma olmaz dediler. 5 gün boyunca atmadı yüklendim fırın çalıştı çamaşır mak. çalıştı atmadı ama bugün sadece tv ve buzdolabı çalışırken yine attı anlamadım bu işi.. servis sorunu kaçak akım rölesine bağladı ana sigortaya yani.. onu mu değiştirsem acaba?

Elektrikciyseniz eğer buzdolabına seyyar bir priz ile kacak akim girişinden harici bir sigorta ile enerji verip bir sure gozlemleyin..buzdolabindan mi roleden mi belli olur.ama bana kalirsa buzdolabinin nemlenmesiyle oluşan su damlaciklari termostat veya enerji girişinin bağlı olduğu kelemnslere girmiş olabilir..bir kurutucu ile kapagi acip iyice kurutun derim..ayrıca sigorta kutusundaki yuksek amperli sigortalar neyin nesi onlarinda belirlenip uygun değerde sigortalar ile degisimi gerekli.yetkili bir elektrikciye tesisatjnizi kontrol ettirin.yangin tehlikesi yaşanabilir.Allah gostermesin

O kaptakı suyu, motor ısındıkca buharlaştırır. Defost suyudur bılıyorum. Endişe edilmemesi gerekir kanatindayım. Soğutmacı arkadaşlarımzda yorumlarıyla aydınlatır.

ana sigorta konulmamış sizin tali panoya
sadece kaçak akım koruma rölesi ve çıkış sigortaları var
yalnız 40 A çıkış sigorta koymak da hangi akla hizmet çözemedim. kabloları eritir.

gelelim sorunuza buzdolabını açık bıraktığınızda buzdolabı motoru fazla zorlanarak ısınmış olmalıdır. izolasyondan kaynaklı olarak kaçak akım koruma rölesi arada bir devreyi açmaktadır.
Bütün sigortalarda C tipi , suyundan da koy :) 20,25,40 gırla gidiyor , Şems diye bir sigortayı da ilk defa duyuyorum , internette arama yaptım , kurumsal bir web siteleri yok , kurumsal bir üreticiye de benzemiyorlar , eğer öyleyse bizi bilgilendirirlerse memnun olurum . Zira merdiven altı imajı gözüküyor üründe bu haliyle.

Son düzenleme:
Şems diye bir sigortayı da ilk defa duyuyorum , internette arama yaptım , kurumsal bir web siteleri yok , kurumsal bir üreticiye de benzemiyorlar , eğer öyleyse bizi bilgilendirirlerse memnun olurum
bildiğim kadarıyla 90lı yılların sonlarına doğru yada 2000li yılların başları da olabilir piyasaya başlamıştı Şems marka. elektrikçilerin bir numaralı (!) tercihidir.

Bütün sigortalarda C tipi , suyundan da koy :) 20,25,40 gırla gidiyor , Şems diye bir sigortayı da ilk defa duyuyorum , internette arama yaptım , kurumsal bir web siteleri yok , kurumsal bir üreticiye de benzemiyorlar , eğer öyleyse bizi bilgilendirirlerse memnun olurum . Zira merdiven altı imajı gözüküyor üründe bu haliyle.

Şems,piyasayı kırdı geçirdi ! yıllarca.Neredeyse Dünya markası ! oluyordu.Gerçi,şimdilerde onu bile arar hale geldikya.

Teknoloji ticaret'te dünya elektrik'te sadece Siemens tercih ediyorduk yıllar bazı elektrikçileri çok bozmuş elektrikçi değiliz elektronikçiyiz zaten...

Bende bu siğortayı ilk ve son gördüm

firmanın web sitesi
www.isempas.com.tr ( herhalde iflas )

https://www.natro.com/domain-sorgulama/whois-sorgulama/sonuc?domain-text=isempas.com.tr

https://www.google.com.tr/maps/place/İsempaṣ+Aklen/@40.9890377,28.8954459,3a,71.1y,98.25h,94.51t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4on2BncGlGYOx42_uaTklw!2e0!6s//geo2.ggpht.com/cbk?panoid=4on2BncGlGYOx42_uaTklw&output=thumbnail&cb_client=search.TACTILE.gps&thumb=2&w=86&h=86&yaw=86.261475&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x0:0xc23dc147da566f30!8m2!3d40.9890431!4d28.8955601

20171020_204020-jpg.41011

Sağlıcakla Kalın .

onu alıcağına Kale w-otomat al daha iyi kaçak akım rölesi de var ilk çıktığında w-otomatın yanına yapıştırılmış bişey varmış gibi gözüküyordu 1996 mı ne?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri