Bir okulda entes rg3-12c, kondansatörleri off olarak görüyor !

bir okulda entes rg3-12c kullanılmış kondansatörleri auto-set up yaptırıyorum cap kısmına baktığımda 10 kvar 1.6 olarak gözüküyor diğer 7 adet kondansatörleri off gösteriyor kontaktörleri manuel çektirip kond i pensampermetreyle okuduğumda akımlar normal kond ler sağlam ama cihaz kond i off gösteriyor bu neden olur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım 4 kademe daha ekle ama bunlar monofaze olsun bunlarıda trifaze kondansatörleri monofazeye çevir 0,31 kvar ve 0,40 kvar dan başla ve 0,50 vs bunun gibi değerler ekle sana büyük yaralar sağlayacaktır

Röle bağlantılarını kontrol edin. Özellikle akım trafosu uçlarıyla, röle besleme gerilimleri aynı sırada olmalı.
Akım trafosu çevirme oranının doğru girildiğinden emin olun.
Kondansatörlerin bacaklarının çektikleri akımdarda aşırı farklar varsa eğer, röle bundan dolayı da off olarak görebilir.
Röleye, kondansatörleri manuel olarak aldırınca, röle ekranından akım menüsüne gelin, kaç amper okuduğunuza bakın. Ölçtüğünüz değerlerle aynı mı?

arkadaşım roleden kontaktörlere giden kablolarının giriş yerlerini özelliklede kontaktör fazlarını dogrulugunu kontrol et aynı sorununla bende karşılaştım bir magzada. kolaygelsin.

Genç arkadaş'a katılıyorum. Akım trafosu kendi fazından ölçüm alıp almadığını ve k-l uçlarının doğruluğundan emin olunuz.

akım trafosu kendi fazından beslenmemişse hada kodu 3-4-5 biri veya bir kaçı olmalı bildiğim kadarıyla hata koduna gittiğimde bu hataları vermiyor panonun arkası duvara sıfr malesef akım trafolarına ulaşamıyorum çevirme oranı 50 girdim tedaşl sayaç mühürleme tutanağında 50 yazıyordu diğer önerileride kontrol ettikten sonra sonucu yazarım
akar61 arkadaş önerin için öncelikle teşekkürler kontaktörler çekiliyor dediğn şekilde olsa kontaktör çekmez

hangi marka kondansatör kullanıyorsun buda çok önemli bunu belirmek isterim entes röle çok hassastır başıma gelen bir olayı size aktarayım ben ede marka kondansatörle auto setup yaptırdım röle tanımadı ama kondaş marka kondansatörle yaptırdım hemen tanıdı ve bire bir okudu birde arkadaşım akım trafo oranları yanlışsa ve polaritelerin tersse bundanda yapar ama sana şunu söyleyeyim ben baktığım yerlerin hepsinde entes reaktir röle kullanıyorum röle çok harika ve çok hassas röledir ayarlarını iyi takip et kondansatörleri tanıma konusuna gelincede kontaktörlerine iyi bak bacaklardan biri geçirmesse ondanda yapar kondansatör kabloların oksitliyse ondanda yapar birde kondansatörü sağlam diye alıyorsun ama fabrikasyon hatası oluyor bunların hepsi bir sebebtir 7 kademeyi tanımaması anormal bir durum sen bütün fazlarını kontrol et kolay gelsin

arkdaşım muhtemelan o kondonsatörler akım trafosundan önce alınmışdır onun için of gözükmektedir.bence onları bi kontrol et.

hocam sen benim dediğim yerlere baktınmı ona göre görüşelim

orda dikkat etmeniz gereken 1 kademe de kontaktor veya kondansator yahutta sigorta grubunda yada baglantı uçlarında sıkıntı var ona dikkat et kademe çok kuçuk olabilir faz açsını bulamıyor role

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri