Bir Kumanda Problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TireX

Üye
Start butonuna basılınca motor çalışacak.10 sn sonra duracak.Durduktan 10 sn sonra tekrar çalışacak.Bu devre 1 adet zaman rölesi ve 2 adet kontaktörle yapılabilirmi acaba...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet bu konuyu dusunmek lazım ama benim bildigim normal zaman roleleri sure dolunca kontak degiştirmez ki ??? yalnışmı biliyorum

arkadaşlar ben soruyu bir kontaktör 2 zaman rölesi diye anladım

bu durumda bir zaman rölesi iki kontaktörle bu iş olmaz

kusura bakmayın...

:D

ayhan arkadaşımıza katılıyorum bu iş mekanik bitakım hileler olmadan elektriksel olarak 2 kontaktör 1 zaman rölesi ile çözülmez zaten çözüle bilse bile 1 kontaktör yeterli ikinciye gerek kalmıyor

çok Ugraşan Oldu Ama Devreyi Yapıp Yollayan Çıkmadı

valla 2 zaman rölesi ve kontaktörle yapılıyor ama bir zaman rölesiyle yapamadım ??? biraz daha yardırsak belki bir çıkış yolu bulunabilir...

Soruyu soran arkadaş (TireX) bu sorunun mantıklı bir cevabı varmı ? Biliyormusunuz ? Forma yeni katıldım duyduğum en ilginç kumanda problerimlerinden biri. Yanlış anlamassanız bunu bir yerden mi duydunuz yada okudunuz yoksa sizin mi aklınıza geldi öğrenmek istiyorum.

eldeki zaman rölesi nasıl birşey acaba.elimde şu özellikte zaman rölesi ve 2 kontaktör var. nasıl yaparım mı?
yoksa hayali bir sorumu bu?
periyodik çalışan bir zaman rölesi var ise iki kontaktöre bile luzum kalmaz.yapılabilir.
sanırım soruyu soran en basit zaman rölesini tarif ediyor.
enerji verince çalışıyor.ve belirlenen zamanda kontakları durum değiştiriyor.
motorun tipi ve faz sayısıda önemini yitiriyor.en basitinden bir lamba olsun.

Soruyu soran arkadaş,probleminiz için oluşan soru işaretlerine cevap verirmisiniz,soruda kullanılan röle normal bir ZR mi,yoksa daha farklı bir zaman rölesi olabilir mi?,ayrıca sistem periyodik olarak devam ediyor arkadaşlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri