Bir generatör max. kaç watt üretebiliyor? En büyük generatör plaka değerleri?

Selika

Üye
Bir sorum daha olacaktı!
Çin'deki Üç Geçit Barajı (Three Gorges Dam) 22 500 MW (yaklaşık 15 nükleer reaktör gücüne denk geliyormuş) kurulu güce sahip ve tam kapasitede 32 generatör çalışıyormuş. Burdaki her bir generatörün gücünü basit bir böle işlemiyle bulabilir miyiz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Araştırma ödevimdi. Net cevaplar bulamadığım için buraya da sorayım dedim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
burda çalışan jeneratörler seknorize çalışırlar hele bu jeneratörlerde KAMİNS yada PERKİNS motor varsa susuz ve mazotsuz bırakma 96 saat calıssa bile bunlara az gelir

selam, Kusura bakma ama arkadaşım ne anlatmaya çalıştığını anlayamadım ne alaka hidroelektrik santralde niye Cummins yada perkins dizel kullansınlar bir de niye 96 saat 95 veya 97 değilde sağlıcakla kalasın
burda çalışan jeneratörler seknorize çalışırlar hele bu jeneratörlerde KAMİNS yada PERKİNS motor varsa susuz ve mazotsuz bırakma 96 saat calıssa bile bunlara az gelir

Sn Selika,
Internette şöyle bir göz attım, bu hideroelektrik santral, 32 adet 700 MW lık türbinden oluşuyor... 32x700=22400 yapar. Geri kalan 100 MW ise, 2 adet 50 MW lık küçük jeneratörün iç ihtiyaç için kullanılmasına ayrılmış. Toplam 22500 MW.
Yangtze nehri üzerine kurulmuş. 185 mt yüksekliği ve 2309 mt genişliği var..İnşşatı 17 yıl sürmüş..Bu baraj ugruna 1.3 milyon insan evinden olmuş...vs

soruyu yanlış anlamışım kusura bakmayın uyardığınız için teşkk ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri