bir fazlı trafolardan 3 fazlı trafo elde ederken..

Burçinn

Üye
elimizde birer fazlı 3 trafo var.ben bunları yıldız-yıldız veya üçgen-üçgen bağlayıp 3 fazlı bi trafo yapmaya çalışıyorum.yıldız yıldızı anlıyorumda üçgen bağlarken bi problemim var.sekonderi üçgen bağlarken 2 trafonun sekonderlerinin birer tanesi alıp bağlanıyor boşta kalan 2 ucuna voltmetre bağlanıyor ve bir faz gerilimi gösterirse bağlantı doğru diyorum kök 3 katını gösterirse bitanesinin uçlarını yer değiştiriyorum.peki neden kök 3 katını gösteriyor bunun teorik olarak açıklaması vektörel diyagramı nasıl oluyor??lütfen yardım ederseniz çok sevineceğim..tşşkr ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım polarite taini yapmalısın trafoların her özelliğiyle birbirin aynısı olması gerekir primer gerilimi 380v ise yıldız baglamalısın sekonder ise gerilimine göre üçgen baglaya bilirsin diye biliyorum kolay gelsin

arkadaşım polarite taini yapmalısın trafoların her özelliğiyle birbirin aynısı olması gerekir primer gerilimi 380v ise yıldız baglamalısın sekonder ise gerilimine göre üçgen baglaya bilirsin diye biliyorum kolay gelsin

ben başka bişi sordum yanlız..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri