bir fazlı motorların devir yönünün degistirmesini

aytug_12

Üye
selam bana 1 fazlı motorların devir yönünün degistirme konusunu ve seklini atarsan sevinirim cok lazım arkadaslar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kusura baqmayın arkadas dalga geçmek istedi herhalde

asad ' Alıntı:
pako şalter diye bişey var kardeş.........

pako şalter ile nasıl değişir merak ettim şema varmı elinizde

merhaba budevir degistirme olatini enversor salterle yapabilirsin

ama bu işlem başka bi türlüde olabilir.Semasını buldum saolun:D isterseniz sizede bulabilirim.

baska bir islem derken motorun ozelligi onemli tek kondansatorlumu daimi kondansatorlumu merkez kac sviclimi..............bunlar onemli eger normal motorsa ana sargilari yer degistricek veya yardimcilari bir kumanda devresi kurabilirsin kurabilirsin

sen onu mühendis mi sandın ?? senin dedigini kuran adam buraya bu konuyu acmazdı zaten

onlari bilmezse nasil anlatilim yon degisimini oyle degilmi kardes

ya aytug canım devir yönünü değiştirme işlemini sorma be tek fazlılar için!

yardımcı sargının müşterek teki ucuyla diğer ucunun yerlerini değiştir olsun bitsin!

Ya sadece ana sargının uclarını değiştireceksin yada sadece yardımcı sargının uçlarını değiştrieceksin .. İkisini aynı anda değiştirirsen olmaz..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri