bir fazı üç faza çevirme

Arkadaşlar 4kw dan büyük motorlar özel bir durm olmadığı sürece 380 volt olarak sarılırlar 220 volt giren bir sürücünün çıkışı gücü ne olursa olsun voltaj gene 3 faz 220 volt olacaktır sürücü sadece frekansı değiştirebilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
benim bildigim kadariyle bir faz üc faza cevirmek icin bir faz bir motora girilir bir adet başlama kapasitörü ve iki adet sürme kapasitörü ile birlikte kullanılmayan diğer iki sargida bu motor bir gerilim endükler olusturulan iki sargidaki faz ile birlikte 3 faz cikis alinir.yine bildigim kadari ile bu sargilardaki gerilimler dengesiz olacaktir ve sistem de dengesiz yüklenmeye egilimli olacagindan dikkatli olmak gerekir böyle bir sistem kullanılacaksa...

arkadaslar neden 2,2 kw den yuksek yapilamaz diyorsunuz acaba .yapilabilir fakat kullanilacak dogrultma devresi vede kondansatorler vede cikisinda kullanilacak igbt gucunden dolayi ekonomik olmayacagi icin boyle bir yola gidilmiyor aslinda.fakat eger siz sisteme ya 7,5 kw 220 volt motor alsaniz veya 380 volt elektrik enerjisi getirseniz invertor cozumunden daha ucuza cikar vede sorunsuz calisirsiniz

arkadaşlar mone fazı üç faza nasıl çevirebilirim bu konuyla ilgili bana yardımcı olurmusunuz.Makinam 7.5 KW 80w lık bir güçle çalışıyor ve kondanstör baglamalıyım bunu biliyorum ama bu nasıl olur güç kaybı yasarmıyım. makinam şuanda yatıyor
Cevap verenler detaya takılıp sorunun yanlış ifade edilmiş olabileceğine dikkat etmiyorlar. 7.5 kW 80W ne demek? Önce bu sorulmalıydı.

Ha, bu arada konu Ocak ayında açılmış. Kişi sorununu bir şekilde çözmüştür herhalde :D

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri