bir fazı üç faza çevirme

murat12

Üye
arkadaşlar mone fazı üç faza nasıl çevirebilirim bu konuyla ilgili bana yardımcı olurmusunuz.Makinam 7.5 KW 80w lık bir güçle çalışıyor ve kondanstör baglamalıyım bunu biliyorum ama bu nasıl olur güç kaybı yasarmıyım. makinam şuanda yatıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sürücü (inverter) kullanarak bu işi çözebilirsin.

nasıl yani bunu nereden ve ne kadara bulabilirim

sürücü ,diğer adıyla inverter de deniliyor.Motor sürücüsüdür.Motora giden beslemenin frekansını değiştirerek devir sayısını değiştirir.
Siemens.abb telemecanique başta olmak üzere bir çok markanın vardır.
Benim rastladığım 1 fazı üç faza çeviren sürücüler 3 faz 220 volta çeviriyor.3 faz 380 volta çevireni var mıdır bilmiyorum.

7.5 kw lık bi motoru hangi monofaze beslemeli sürücüyle sürüceksiniz merak ettim markası modeli varmı ?
benim hatırladığım aşşağı yukarı 2.2 kw a kadar monofaze beslemeli sürücüler var, 7.5 kw motoru trifaze beslemeli bi sürücüyle sürmesi lazım o da anladığım kadarıyla pek bi işine yaramıcak, elindeki motor zaten 2.2 kw a kadar olsaydı kondasatör bağlayarak halledebilirdi.

(((arkadaşlar mone fazı üç faza nasıl çevirebilirim bu konuyla ilgili bana yardımcı olurmusunuz.Makinam 7.5 KW 80w lık bir güçle çalışıyor ve kondanstör baglamalıyım bunu biliyorum ama bu nasıl olur güç kaybı yasarmıyım. makinam şuanda yatıyor)))

bence bu 7.5 kw lık motoru trifaze kullanmaktan başka çaresi yok gibi yük büyük ,

220 / 380 yani monofaze giriş trifaze çıkış invertörler var ama 7.5 kw için varmıdır bilmiyorum.ENKONSAN LTD ŞTİ İstanbulda bu firma sana her türlü konuda yardımcı olur.0 535 *** ** ** lütfü bey ilgili kişi.

Lütfen şahsa yönelik telefon numaralarını özel mesaj atarak gönderiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
7.5 kw lik bir gücü ne kondansatörle nede invertörle sürebilirsin 2.2 kw olsa olurdu zaten 220 beslemede invetörden yine faz faz arası 220 olur 380 degil ve motorunda üçgen baglı olması gerekir yani bu iş zor

7.5 kw lık bi motoru hangi monofaze beslemeli sürücüyle sürüceksiniz merak ettim markası modeli varmı ?
benim hatırladığım aşşağı yukarı 2.2 kw a kadar monofaze beslemeli sürücüler var, 7.5 kw motoru trifaze beslemeli bi sürücüyle sürmesi lazım o da anladığım kadarıyla pek bi işine yaramıcak, elindeki motor zaten 2.2 kw a kadar olsaydı kondasatör bağlayarak halledebilirdi.

(((arkadaşlar mone fazı üç faza nasıl çevirebilirim bu konuyla ilgili bana yardımcı olurmusunuz.Makinam 7.5 KW 80w lık bir güçle çalışıyor ve kondanstör baglamalıyım bunu biliyorum ama bu nasıl olur güç kaybı yasarmıyım. makinam şuanda yatıyor)))

bence bu 7.5 kw lık motoru trifaze kullanmaktan başka çaresi yok gibi yük büyük ,
Hocam ;
Simulasyon programın gayet güzel. Hangi programdır? Acaba?

buna benzer benımde sorunum var bende cozmeye calısıyom bırtanesı kondastorle olur dedı ama arastırıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri