Bir Cnc Routerda Bizden

Win xp kullanıyoruz zaten. Birde sizin ayarlarınız ile deneyelim. Bu ayarlardan başka yapmamız gereken ekstra bir şey var mı ? Bunları yaptıktan sonra tab tuşuna basarak açılan pencereden mi komut vereyim yoksa g00 x10 gibi MDI'dan mı kod yazayım ?

Bişey sorucam tüm bunları yaptıktan sonra aşağıdaki Reset e tıklamayı unutmuyorsunuz değilmi.
Reset yanıp sönerken motorlar boştadır.
Bu ayarlar yapılınca çalışması lazım.
MDI da olur hareket sayfasıda.

basıyorum . reset tuşu yeşil olacak değil mi

Her şey iyi güzel programda çalışır oldu ama karta veri aktarmıyor. Kart üzerindeki sıralı 3 kırmızı led yanmıyor. Programı açıp klavyeden x y z eksenlerinde hareket veriyorum programda değerler değişiyor ama motorlarda hareket yok. Bir çözümü olan var mı ?

hayırlı olsun. step motor sargı uçlarını ohm metre ile bulduktan sonra güç kaynağı ile uçlara ayrı ayrı gerilim uygula. Güç ucunu step sargı ucuna deydirdiğinde motor bir adım atması lazım. diğer sargı ucunada güç kaynağının aynı uçların uygulayarak aynı yönde bir adım atmasını sağlayarak A+ A- B+ B- uçlarını kesin olarak bulmuş olursun.

Sorunu hallettik sağ olsun freedom33 Abime sonsuz teşekkülerimi bir daha iletmek istiyorum. Yarın motor montajı yapacağız inşallah. Resimlerde birazdan burada olacak :)

Gijonları step motorlara bağlamak için yaptığımız türk üsülü kaplin :D

Bir tarafında 1 cm derinliğinde M10 diş çekildi. Diğer tarafında 2,5 cm derinliğinde rulman yatağı hassasiyetinde step motorun mil çapı kadar delik açıldı ve yandan setüskür vida eklendi

Hafta sonu step motorları gövde üzerine takıp bilgisayarı bağlayıp denemelere başladık ama istediğimiz verimi alamadık. X ekseninde rahat çalışmıyor sistem. Takılarak ve titreyerek gidiyor. M10 gijonların hem yamuk hemde boşluklu olması da çabası :(

Yapmışken profosyonel olsun dedik ve kısmet olursa kısa zaman içinde sigma profil gövde ve vida mili ve somunu gibi profosyonel parçalar ile yapacağız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri