Bir şarjlı matkap sorusu da benden

Bms şarz için deşarz akımı yüksek olunca piller dayanamıyor. Doğru pil kullanmak gerekiyor.

10 C destekli pil en yükseği 3000 ma oluyor sony vtc6 vb olabilir. 1500 - 3000 arası istediğinizi bütçenize göre değerlendirin.

Bu konulara pek hakim degilim ama elımde 14.4volt matkapbım var pillerini laptoptan cıkma 18650 pillerle degiştirmek istiyorum.güçlü olabılmesı ıcın kaç pil kullanmam gerek hangı Bms devresını kullanmam gerek.Matkapı pilleri degiştirdikten sonra kendı eskı sarj cıhazıyla doldurabılırmıyım.yoksa nasıl bir şarj cıhazı temın etmem gerek matkap üzerınde sarj edebılmek için.

Bu konulara pek hakim degilim ama elımde 14.4volt matkapbım var pillerini laptoptan cıkma 18650 pillerle degiştirmek istiyorum.güçlü olabılmesı ıcın kaç pil kullanmam gerek hangı Bms devresını kullanmam gerek.Matkapı pilleri degiştirdikten sonra kendı eskı sarj cıhazıyla doldurabılırmıyım.yoksa nasıl bir şarj cıhazı temın etmem gerek matkap üzerınde sarj edebılmek için.
MEsajları sanırım okumadan yazdınız, özetle laptoptan çıkan piller matkap - motor uygulamaları için uygun değiller!

Konuyu baştan sona oku hocam ikincisi 14.4 volt ise 4 tane 18650 kullananilirsin 4s bms kontrol kartı kullanmalısın eski şarj aleti olmaz lityum şarj devresi gerekli ben tp4056 ile tek tek şarj ediyorum ama ben kırk yılda bir kullanıyorum

Aslında bu pil değiştirmek istiyorum yada şarjlı vidalamanın (yada şarjlı ve Elektrik motorlu bir aletin) pilini değiştirmek için nelere dikkat etmem gerekir diyenler için bir başlık açıp;

1: 18650 pil nedir?
2:Motor kalkış akımı nedir?
3: C değeri nedir?
4.Pillerin c değeri neden önemlidir?
5: 2S 3S 4S... ne anlama gelir?
6:BMS nedir?
7:Lityum-ion piller nasıl ve hangi değerlerle şarj edilmelidir?

v.s...v.s.. diye madde madde yazıp onuda sabitlemek lazım.Yoksa ne bu sorular biter nede her daim soru soran aradığı cevabı derli toplu bulur gibi geliyor diyerek topu yönetime paslıyorum... :)

@Ar-kur-Tek hocam, artık bir karar aldım, forumumuzda arama yapmadan saçma sapan gereksiz soru soranlara cevap vermeyeceğim, gerçekten ihtiyacı olarak soru soran arkadaşlar başım üstüne bildiğim her şeyi yaparım, ama çok afedersin geri zekalıca sorulan sorulara asla cevap vermeyeceğim ( kendimi tutamazsam servis çağır cevabını vereceğim) kaç kere yazıldı bilmiyorum laptop pillerinden şunu yapacağım- makinem bozuldu ne yapacağım-daha örneklemek çok bu ve bunun gibi sorulara cevap vermek hiç anlamayan ve kendi doğrusun şaşmadığı kişilere cevap yok. benim aklım zaten gidip geliyor, bir de gereksizler için harcamıyayım işine yarayacak arkadaşlara faydam olsun. bu arada BMS ne diye ben bile sormuyorum sorup araştırıp öğreniyorum, takıldığım yerde yardım istiyorum, işte forum bu, bilgi kardeşliği bu ayarım kaçtı özür dilerim

Sayın @paskomya

Açıkçası ben sizin ve diğer arkadaşların sabrına hayranım.İyi niyetiniz yardımcı olma iştiyakınızı görmemek mümkün değil zaten ama işte idealizmi öldürmek için dört bir yandan uğraşıyoruz resmen.

İnsan olarak iyice hazırcı olmaya başladık maalesef.Hiç emek sarf etmeden,araştırmadan hazır lokma bekliyoruz ona göre soruyor (daha doğrusu soramıyor) hemen cevap bekleyip teşekkür bile etmeden kaçıyoruz..İşin kötüsü o kadar sık olmaya başladı ki gerçekten ihtiyacı olan ve bilginin değerini anlayacak arkadaşlara da yardımcı olamıyor kimse.Arada onlar kaynıyor.

Bir büyüğüm olarak size ve diğer abilerime ve kardeşlerime teşekkürlerimi sunmaktan başkada bir şey gelmiyor maalesef problemi çözmede.

Selam ve saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri