bios nasil guncellenir

selam arkadaslar benim soyle bir sorunum var diz ustu pc me rem taktim 1 gb fazlasini gormuyor servisi aradim 2 gb yi destekledigini soyledi ama bilgi vermedi rem degisikligi yaptigim icin pc garanti disi baska servislere sordum bios un guncellesmesi gerekiyor dediler dogrumu acaba yoksa baskabiseydenmi kaynaklaniyor.eger soyledikleri dogruysa biosumu guncellestirmek icin ??? bildiginiz bir adres varmi ve guncellestirme hakkinda bir iki tuyo istiyecektim mumkunse yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler...

nette bios güncellemesi hakkında aramadığınız kadar bilgi var.ama bios güncelleme çok riskli bir konu.iyi bir donanım bilgisi ister.o yüzden biraz para verip işi profesyonellere yaptırmak daha iyi.az bilgiyle kendiniz yapmaya kalakalsanız.elinizdeki pc yi kaybedebilirsiniz.ama öncelikle ram sorununun biostan kaynaklandığna emin olmalısınızkolay gelsin.

son çıkan anakartlarda (özelllikle asus) web sitesine gidiğiniz zaman pc nizdeki anakrt modelini tanıyıp kuracağı biosu size gösteriyor size sadece next butonlarına tıklamak kalıyor...

burada önemli olan pc nin bios yüklemesi sırasında enerjisinin kesilmemesi. gerçi dizüstü olduğu için sıkıntı çıkmayabilir ama belli de olmaz.ben söyleyim dedim
saygılar

Bios update zor bişey değil arkadaşım marka model ne ise sayfasına git bios dosyasını indir cd veya diskete dosyayı at cd'den yada diskten aç makinanı gerisi bekleyip entere basmak

Yanİ bub bİos gÜncellemesİ cd den oluyor pekİ bu cd yİ boot ayarinda ÇaliŞmasi gerekİr deĞİl mİ....

ram i değiştirdiğim için pc garanti dışı demişsin.. bildiğim kadarıyla ram değiştirmek ürünü garanti dışı bırakmıyor.. ben defalarca ram değiştirdim ve degalarca da garantiye gönderdim bilgisayarımı.. biraz daha araştır istersen..

biosu güncellemek programla oluyor internetten bilgisayarın modelini anakartını arattır ve bios güncelleme programını indir ve güncelklerken kesinlikle elektrik gitmemesine dikkat et cok basit yani bir programı nasıl indirip kuruyorsan oda öyle işte yeterki uygun pro yu bul ve güncelle ... kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri