Bios ayarı

chipset benzer olması dediniz ama diger formatladığım PC anakartı farklı bir anakart ama format atabiliyorum yani formatlayıp nasıl tanıtacam benim PC ye varmı yöntem formatlarım tekrar var başka bilgisayar

atarsın zaten de kendi makinana takınca sorunları olur demişler, sendeki sıkıntı bundan olmuştur belki, senin chip markası SİS ti, uyumsuz çıkmış olabilir, dediğin gibi birde diğer makinada formatlamayı deneyebilirsin uyumlu çıkabilir..

ayar falan yok chipsetler uyumlu çıkarsa çalışır, kendi makinanda çalışınca eksik driverları bakıp yükliycen sadece

Son düzenleme:
hocam zaten ben başka PC den formatladım taktım olmadı yeniden başlattı ve şimdide format atsam başka PC de yine aynı durum olacak mantıken bir işlem yapmayacaksak eğer anladığım bu benim

merhab arkdaslar elimde 2015 yılında aldıgım yenı nesıl ssd hardıske sahıp asus ultra book var pc mi ilk actıgımda klavyeden hicbir tus calsımıyor kıtlenıyor ve mause sol tusu sag tusmus gıbı gorev yapıyor ancak ekran klavyesınden i harfıne sadece i farfıne bastıgımda (pc ekranı dokunmatık) klavye tusları acılıyor sadece @ tusu calısmıyor bırde pc acılırken klavyeden herhangı bır tusa acılına kadar basıp basıp cekersem klavye pc acılınca normal olarak calısıyor pc ye 3 4 defa format attım backup yatıptım olmadı asus ile gorustum bios guncelle dedı onuda yaptım gene olmadı bu konuda yardımcı olabılecek vamıdır acaba

:) chipset benzer olması önemli yazmışlar, ufakta olsa bir yaşatma ihtimalin var, yinede sen bilirsin.

ha değişik diyorsan diğer makinada formattan sonra senin makinanın driverlarını, özellikle hdd ile ilgili sata driverları ve sis chipset driverlarını yükler ondan sonra kendi makinana takıp denersin

Son düzenleme:
:) chipset benzer olması önemli yazmışlar, ufakta olsa bir yaşatma ihtimalin var, yinede sen bilirsin.

ha değişik diyorsan diğer makinada formattan sonra senin makinanın driverlarını, özellikle hdd ile ilgili sata driverları ve sis chipset driverlarını yükler ondan sonra kendi makinana takıp denersin
anladım olayı ama aynı chipset li cihaz bulmak sıkıntı ve dediginiz gibi driverleri diger format attıgım cihazda yükleyip söküp taksam uyum saglayabilir mantıklı ama driver varmıdır anakartın o da var

elinde makinayla gelen öyle bir cd yoksa sis 661fx chipet driver olarak bulmaya çalışıcan artık

bide birebir aynı değilde aynı firmanın chipseti takılmış olması iş görür sanırım, yada birbirlerine yakın firmalar, çok fazla firma yok benim bildiğim kadarıyla, en azından amd cpulu makinada format atıp gelmemek lazım galiba

Anladım chipset yabancı sitelerde görünüyor indirip kurup bide öyle denemek lazım bilgisayar in canlanması icin her yolu denemede fayda var

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri