Binaların Kapı Kilidi Uzaktan Açma?

Rf-id'ler merkezin gönderdiği manyetik sinyal ile enerjilenip o enerji ile kendini ilgili radyo frrekan ile sisteme tanıtır. Mesafe uzatma ye bir yöntem duymuştum. Ayrıntısını bilmiyorum.
Evet zaten mevcut sistemde öyle çalışıyor. Mavi akbiller kilide yaklaşınca kapı üstünden enerji alıp kilide açma şifresi gönderiyor. Çok değil bana 30cm kadar bi yakınlık olsa yeterli olacak. Mesafe uzatma yöntemini bulmak gerekiyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sorununuz alıcı antenin mesafesinden kaynaklı
cebinizdeki algılaması için etki alanı büyük bir antene sahip rfıd okuyucu lazım
tabi böyle olunca fiziksel boyut artacak ve fiyatıda artacak.
uzak mesafe (long range rfıd antenna ) diye aramalar yapın nette göreceksiniz

sorununuz alıcı antenin mesafesinden kaynaklı
cebinizdeki algılaması için etki alanı büyük bir antene sahip rfıd okuyucu lazım
tabi böyle olunca fiziksel boyut artacak ve fiyatıda artacak.
uzak mesafe (long range rfıd antenna ) diye aramalar yapın nette göreceksin
küçük el çantasına sığar gibi duruyor. 25-30cm algılarsa güzel. ama kapının bilgisini nasıl yükleyeceğim rfid ye.

Herkese merhaba

Arkadaşlar epeydendir düşünüyorum ama bı çözüm bulamadım. Fikri olan arkadaşlarin yardımlarını bekliyorum.

Binanın kapı kilidi mavi yuvarlak manyetik parça ile açıyoruz. Bazan marketten falan gelince iki elim dolu geliyorum . Anahtar cebimde ama ellerim dolu olduğu icin anahtarı çıkarmıyorum. Istiyorumki kapıya yaklasinca örneğin 30cm falan kapı açılsın. Mumkunmu acaba.

Mavi parçanın içini açtım pil falan yok sadece bobin var.
Merhaba hocam, sizde hangi marka motorlu otomat var. Bizde binamıza düşünüyoruz. Görünce sorayım dedim.

kapı kilidinin olduğu yere evinizdeki yada bşr yerden wifi alabiliyorsanız size önereceğim bir cihaz ile telefonunuzdan ses ile google home , alexa vb bir şeyle açabilrsiniz

Her sese açarsa kilite ne gerek var?;)
Bence bina sakinlerinin telefon id/mac'leri sisteme tanıtılmalı. Uygulama olsa dahi farklı bir telefon ile açmamalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri