Bina Otomasyonu Hakkında...

Akıllı bina otomasyonu işinde PLC programlama bilgisi şartmıdır? Elektronik otomasyon biligisi olan bir kişi bu işe satıcı ve uygulayıcı olarak başlayabilir mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bına otomasyonu (hvac) ısınde DDC PROGRAMLAMA bılgın olması gerekıyor .endustrıyel otomasyonda da plc bılgın olması gerekıyor bu ıse baslamak ıstıyorsan eger..VE aynı zaman da bına otomasyonunun ne oldugunu ıyı bılmen gerekıyor..

evin önünde 2 katlı bir araba garajı düşünün. garajın hemen önünde arabayı üstteki garaja taşıyacak olan bir asansör. alttaki garajın kapısı otomatik açılıyor. çoğunluğu mekaniği ilgilendiren bir sistem.(böyle bir sistem hiç görmedim ,sadece kafamda tasarladım) elektriksel sistemin çok kolay olduğu kanaatindeyim, yalnız uzaktan kumandalı olacak. gelen sürücü arabadan hiç inmeden aracını garaja koyabilecek. aracı kaldıracak olan asansör: motor+rediktörle yada büyük 4 adet pistonla kalkıp inecek.sizce bu sisteme başka ne eklenebilir??

Arkadaşım bunlar zaten avrupada yıllardır var ama tektük olsada var yani tasarlamaya gerekyok ama arada raylarla park kısımlarına konuluyo videosuda var bende koyarım onuda bir ara :D

Arkadaşlar merhaba bir ilaç firmasında elektrik teknikeri olarak görev yapıyorum tüm fabrikada aydınlatma sistemi siemensin instabus aydınlatma otomasyonu ile kumanda edilmekte ve elimizde bu sistemle ilgili siemensten hiçbir döküman ve not yok CİHAZLARIN ÇOĞU SİEMENS Knx bu sistemle ilgili elinizde döküman program vs.. bunları benimle paylaşırsanız çok sevinirim teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar Sıemens RLU Kontrol Panelleri Hakkında Türkçe Kullanım Klavuzu olan varmı.
Şimdiden tesekkürler.

Bina otomasyonu (HVAC) hakkında bilgi edinmek isteyenler merak ettiklerini buradan sorabilir.Bilgilerim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım...

Bilgile paylaştıkça artar demiş büyüklerimiz...
bina otomasyonunda tesisat nasıl döşenir ve senaryo nasıl yazılır bunları nasıl ve nereden
öğrenebilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri