Bina Otomasyonu Hakkında...

Arkadaslar DDC ler hakkinda anlasilabilir daha acik bilgiye ihtiyacin var , nasil calisiyor sistematigi nedir kolay bi dille anlatirsaniz sevinirim tesekkurler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
onurtascene su DCC lerin calisma prensipleri hakkinda daha acik ve aciklayici bilgiler verebilir misin ? Nasil calisiyor , ne yapiyor , gorevi ne , seciminde nelere dikkat etmemiz gerekiyor , calisma sistemini nasil irdeleyebiliriz .... gibi lutfen yalin bir dille . Tesekkurler Iyi calismalar

slm arkadaşlar ben nazilliden yakup soylu ben sizden akıllı bina adı verilen bine otomasyonları hakkında bilgi istiyorum

selam herkese bina otomasyonu konusunda geniş bir bilgim var kontrol mühendisiyim.iyi bir bina ve kontrol otomasyonu firmasında calısıyorum her konu da sorularınızı bekliyorum

Herkese selam;

ben istanbul ünivesitesi endüstriyel otomasyon bölümünü kazandım..

bana otomasyonun temelini anlayabileceğim bir kitap tavsiye edebilir misiniz veya anlatabilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler

sauter DDC ile ilgili döküman

Ekli dosyalar

• ddc_unite_donanimi.rar
    333.8 KB · Görüntüleme: 5
Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar hiç ilgilenen yok mu?

otomasyon öğrenmeye nerden vaşlamalıyım sizce plc temel bilgim vaar?
ama otomasyonu öğrenmek için nereden başlayacağımı bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

seyfu37 ' Alıntı:
arkadaşlar hiç ilgilenen yok mu?

otomasyon öğrenmeye nerden vaşlamalıyım sizce plc temel bilgim vaar?
ama otomasyonu öğrenmek için nereden başlayacağımı bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

2 yıl 3 dönem den olan Ders adlarına bak ona göre not topla bence bu sana bir fikir verebilir.

EKSEN, düşlediğin bu olayı kısmende olsa yapan ev otomasyonu kurulmuş durumda bunda genelde daire girişine bir IQ bağlanıp buna su tesisatı (0-10 dc vana takılarak) elektrik tesisatı ,gaz sistemi, alarm sistemleri bağlanıp hepsi bir kumandadan ve cep telefonundan kumanda edilecek şekilde kurulabiliyor ,mesela eve gelmeden işteyken evi arayıp şifresini girdiğinde kombiyi çalıştırabiliyosun eve geldiğinde ev ısınmış oluyor yada acele çıktığında evi arayıp bütün sistemi güvenlik için devredışı bırakabiliyorsun fakat bu sistem biraz tuzlu

ne demek istediğini tam olarak anlayamadım?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri